ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 114x Prosím, ohodnoť práci

Vliv televize

Televize. Pro mnoho z nás je neodmyslitelnou součástí každodenního života, pro jiné nepotřebným výmyslem znuděného lidstva. Jedna věc je však těmto dvěma skupinám společná - s televizí se setkávají poměrně často, i když o to většinou nestojí. Existuje vůbec možnost jak se vymanit z jejího vlivu?
Jedno řešení se přímo nabízí - prostě se na televizi dívat nebudeme. Úspěch této varianty však závisí na našem okolí. Sledují vaši známí televizi zrovna v době vaší návštěvy? Potom stěží alespoň jedním okem nezavadíte o část obrazovky. Zdá se tedy, že s televizí se nutně musíte setkat. Záleží ovšem jen na vás, zda se necháte ovlivnit či nikoliv.
Jedním z negativních účinků televize je ovlivňování naší psychiky. Televize nám předkládá své vidění reality, které je mnohdy velice vzdálené reálnému světu. Někteří lidé jsou pak nemile překvapeni, když zjistí, že život není pouze sledem happy endů.
Další z nepříznivých vlivů je odklon od četby. Lidé nemají na čtení čas, protože v televizi zrovna běží jejich oblíbený seriál. Vždyť ta telenovela je tak napínavá! Vezmou se po pěti stech dílech dva hlavní hrdinové, nebo jim do cesty vstoupí nečekaná překážka? Máte opravdu zapotřebí věnovat svůj drahocenný čas pohybujícím se obrázkům? Stejně je už od začátku jasné, kdo se do koho zamiluje. Pokud vám jde pouze o hřejivý pocit, který ve vás vyvolává štěstí sálající z postav seriálu, zkuste vstát z pohovky a vyjít na ulici. Možná zjistíte, že to největší štěstí na vás čeká někde za rohem...
Největší moc má televize na děti. Ve většině případů jsou v tomto ohledu na vině rodiče. Nedostatečně se věnují svým ratolestem, které pak hledají svůj vzor jinde a snaží se alespoň trochu přiblížit oblíbenému televiznímu hrdinovi. V pokoji jim poté visí plakát Semira Gerkhana z Kobry 11 a spí v povlečení s Batmanem. Televize navíc ubírá fantazii, jež je velmi potřebná pro rozvíjení dětských schopností. Není se tedy čemu divit, že sledování televize vede ke změnám dětské psychiky. Avšak na duševní rozvoj může mít i kladný vliv. Stačí vybírat vzdělávací a výchovné pořady, z nichž si dítě odnese užitečné informace.
Televize nás odvedla od pravé podstaty komunikace s ostatními lidmi. Svět se neskrývá za řadou elektronů putující k povrchu obrazovky. Tuto skutečnost si málokdo uvědomuje. Značné množství lidí spatřuje v ozvučené krabici smysl lidského života. Možná si jednou všimnou, že jim nezbyl nikdo, s kým by si mohli popovídat o všedních starostech. Už však bude pozdě...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Žužu, 14.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vliv televizeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­