ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 42x Prosím, ohodnoť práci

Války-neválky

Určitě si vzpomínáme, jak jsme se učili o dinosaurech, zkamenělinách a pralidech. Ptáme se, jestli je to opravdu možné. Mnozí z nás se nad tím pozastaví a užasnou, jak se celý svět a populace postupem času mění a zdokonaluje...

Náš druh pochází z "opice". Postupně jsme se proměňovali a vyvíjeli své schopnosti. Ale tento proces trvá stovky miliónů let. Když se tak dnes dívám kolem sebe, všímám si, že lidé už se kultivovali a natolik rozvinuli, že byli schopni vynaleznout takovou techniku, o jaké jsme si dosud mohli nechat jenom zdát. Nýbrž ani toto všechno nestačí. Vždyť jsme se vyvinuli ze zvířete a vždy jím zůstaneme. Budeme chránit své území, bojovat o svou "kořist".

Nejprve války začínají nevině, spíše se podobají sporům. Když se ve školce popichujeme s kamarády, bereme si hračky. Ve škole pak soupeříme o lepší známky. Na střední škole bojujeme a zařazení do určité skupiny lidí. Získáváme pocit jakéhosi nadřazení a myslíme si, že už známe celý svět. Avšak ani zdaleka tomu tak není. V tomto věku teprve "vylétáme z hnízda" a rozhlížíme se kolem sebe.

Napříč tomu, že jsme velmi kultivovaní, postupem času dětské spory přerůstají ve války. Po celém světě se neustále válčí, ať už v Iráku, Íránu, Kosovu, Somálsku, Afghánistánu či Pákistánu. Mnoho z nás je rádo, že se ty hrozné útrapy nedějí právě jim. Ta hrůza, kterou si prožívají miliony lidí naší planety, je až obdivuhodná. Mám na mysli strach, hlad, nejrůznější nemoci, bolesti ze zranění nebo ze ztrát svých bližních. Jsou to vlastně zajatci ve svých zemích, protože boje, smrt a bída, to je u nich na denním pořádku. Málokdo jim dokáže pomoci a osvobodit je z toho nesnesitelného utrpení.

Proč to všechno vzniklo? Na co nelítostné vyvražďování a krvelačné prolévání lidských životů? Proč takové znevažování božích darů, kterých se nám dostává?

Navzdory tomu, jak jsme vyspělí a vzdělaní, provždy již zůstaneme zvířetem. Vysoce postavení lidé si činí nárok na určité území nebo majetek, a chtějí jej dostat za každou cenu. Ačkoliv se ani nemůžeme divit s tou dnešní technikou. Všem jde jen o peníze a především o moc vládnout či vlastnit co nejvíce. Dosahují toho jakýmikoliv metodami. Nestydím se říci sobeckými až nelidskými způsoby.

Osobně si myslím, že náš stát, ba dokonce i celý svět, by potřeboval pořádně "provětrat plachty". Začít úplně od začátku, protože jedině tak si opět budeme vážit toho nejdražšího, co vůbec máme, a to života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eliška, 28.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Války-neválkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­