ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 57x Prosím, ohodnoť práci

Válka

Válku si spousta lidí muselo zažít. Někteří do ní šli jen proto, aby si dokázali svou moc a jiní zase proto, že chtěli bojovat za životy jiných. Je smutné pomyslet na matky, které se se svými dětmi modlí za své muže. Jejich strach bych nechtěla zažít. Musí to být utrpení vědět, že někde v dálce bojuje na život a na smrt někdo, kdo je nám uložený hluboko v srdci.

Proč se válčí? Proč se to vlastně děje? Myslím, že to všechno začíná celkem nevinně. Muži s vyšší mocí touží po tom být ještě mocnější, než jsou. Chtějí se zmocnit různých zemí, nad všemi vládnout a mít největší slovo, které nikdo nepřebije. Všechno to začíná vztekem a taky to podle toho končí.

Domnívám se, že se takové válce nějak zabránit dá, ale jak? Myslím, že kdyby bylo všechno "růžové", každý by byl hodný a spravedlivý, tak pak by se takové věci nemusely dít. Byla by to ale krátká pohádka. Proč krátká? Dřív nebo později by se zase všechno vrátilo do starých kolejí...

Ve válce jsou i nevinní lidé, kteří umírají. Po ulicích chodí bez rodičů nicnetušící děti a nikdo si jich nevšímá. Všichni určitě věří, že jednou tohle všechno skončí a budou zase žít v míru. Bohužel zlí lidé jsou všude a v každé době. Nejde se jich jen tak zbavit, podobně jako třeba vyhodit odpad do popelnice. Jsou nezvaní jako krysy v obchodech a líbí se jim, když můžou způsobit chaos.

Pamatuji si, když jsem viděla film Pearl Harbor. Běžel v televizi a celý jeho děj mi přišel velmi smutný. Netušila jsem, že někdo jen tak bezcitně může zabít osobu, kterou vlastně ani neznal. Možná měli takoví lidé špatné dětství a vyvolává to v nich právě to zabíjení, ale za svou minulost se přece nikdo nemusí mstít. Tohle asi nikdy nepochopím.

Válka je opravdu smutná záležitost, do které bych se nechtěla dostat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Šárka Vilčáková, 23.04.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
VálkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­