ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 139x Prosím, ohodnoť práci

Úvaha o smrti

Co je to vlastně smrt?
Z lékařského hlediska smrt nastává, jakmile srdce ustává ve své činnosti a mozek ztrácí možnost být okysličován. Z právního hlediska nastává, pokud mozek již není schopen reagovat.

Většina lidí umírá po vážném zranění, těžké nemoci či - pokud mají štěstí - po dlouhém životě.
Nevím kde přesně, ale někde v Bibli je řečeno toto: Prach jsi a v prach se obrátíš...

Smrt... Každého ta představa, že umře, děsí. Vím, že nejsem sám a že si ještě někdo určitě uvědomuje, že ne smrt, ale umírání je to hrozné. Smrt je jako tečka za větou života.
Jsou lidé, kteří si smrt nepřejí. To patrně z toho důvodu, že mají strach, že něco nedokončí - třeba že nestihnou dát svým nejbližším poslední sbohem...

Smrt. Slovo všem známé. Životem všechno začíná a smrtí zas končí. To je prostě normální koloběh života.
Někdo se mě ptal: "Bojíš se smrti?"
Odpovídám: "NE!"
On na to: "Jak to, že se nebojíš smrti...?"
Odpovídám: "Nevím, proč bych se měl bát smrti... Vždyť je nevyhnutelná. Mám se bát toho jediného, čím si můžu být jistý...?"
On: "A čeho se vlastně bojíš?"
Odpovídám: "Pouze života, který není život. Bojím se toho, že až se jednou probudím a už nebudu na tomto světě, že si uvědomím, jak jsem život nikdy nedokázal žít...pouze přežívat."

Život je něco, co žijeme jen jednou, něco, co vzniklo a nikdo pořádně neví jak. Možná že jeho kořeny sahají až za hranici lidského rozumu. Možná je tu těch pár vyvolených, kteří o tom vědí víc. Pokud se budete snažit pochopit vznik a podstatu života, mohli byste tím strávit celý život - a víc než toho už nebude...

Smrt je koncem. Koncem lidské pouti po tomhle světě.
Ale co když smrt není konec?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: FEC4, 17.03.2009

­­­­

Slohová práce Úvaha o smrti ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Úvaha o smrtiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­