ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.04
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

Úvaha o globálních problémech současnosti

Je důležité si v dnešní uspěchané době uvědomit, kolik faktorů nás ovlivňuje. Horkým tématem se stává globální oteplování. Položme si pár otázek. Proč se o tomto faktu stále víc a víc diskutuje? Je to pro nás nebezpečnou událostí? Oteplí se naše matička Země natolik, že každoroční narůstání teplot a změnu klimatických podmínek nedokážeme zastavit? Ano, pokud lidstvo nezačne něco dělat!

Nejdříve si vysvětleme, co globální oteplování znamená: Tento přírodní jev má za důsledek každoroční narůstání teplot zemského povrchu. Teploty se ve všech čtyřech ročních obdobích začínají vyrovnávat. Ledovce na severním a jižním pólu tají a hladina moří se zvyšuje. Zima se stává teplejší. Horkých slunečních dnů se můžeme dočkat již v květnových a dubnových dnech a naopak v letních dnech jsou stále častější deště a veliké výkyvy teplot. Některým rodinám dokáže takové nestabilní počasí překazit plány třeba na dovolenou. Proto si myslím, že je toto téma tolik žhavým. Položme si otázku, co se stane, když se teplota náhle zvýší? Bude to mít velký vliv na náš život? K pěstování různých rostlin je potřeba různých teplot. Pokud se tato teplota sníží, nebo zvýší, rostliny nedozrají. Velkým nepřítelem znečistěného ovzduší jsou auta, kterých stále přibývá a na světě jsou jich milióny. Továrny a automobily stále produkují víc a víc škodlivého CO2, který v naší atmosféře vytváří "průhlednou fólii", jež zabraňuje unikání tepla - tzv. "skleníkový efekt". Teď si můžete sami odpovědět na otázku: je to pro nás - jako celý svět - nebezpečné? Pokud zásadně nezasáhneme do životního prostředí, poženeme se do jisté záhuby. Někteří odborníci se domnívají, že tento proces oteplování již nejde zastavit. Jeden z významných vědců americké univerzity tvrdí, že velkým pokrokem by bylo nahrazení všech továren na výrobu elektrické energie jadernými. Ale každý den by se musel spustit jeden atomový reaktor, aby se pokryly požadavky spotřeby energie. Myslíte, že je to dobré řešení? Výstavba dalších jaderných elektráren by měla za důsledek vzrůst produkce a tím pádem i hladiny CO2.

Člověk by si měl stále více uvědomovat důležitost faktu, že naši "matku" ženeme do záhuby a o to víc sebe-lidstvo. Nejhůř jsou na tom přímořské oblasti, které budou zaplaveny v důsledku tání ledovců. Proto se zamysleme dříve, než dojde k pohromám a ztrátách na životech v celé živočišné říši. Toto není otázka budoucnosti, ale přítomnosti!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Úvaha o globálních problémech současnostiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)