ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.21
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Úloha peněz v mém životě

Většina lidí se při jmenování svých priorit snaží nestavět peníze na přední příčky. Uznávám, že zdraví, láska, štěstí a třeba rodina jsou jedny z nejdůležitějších věcí v životě člověka, ale zároveň vím, že žijeme v době, kdy peníze hýbou světem. Ať už si to chceme připustit nebo ne, peníze jsou důležité. A popravdě si nedokážu představit, jak by fungoval svět bez nich.
Přemýšlím, jestli stále ještě platí, že za peníze si zdraví, lásku, štěstí a podobné věci nekoupíme. Řekla bych, že už to není příliš pravda. Třeba zdraví. Někteří nemocní a zároveň bohatí lidé si mohou zaplatit skvělé lékaře, koupit nové orgány nebo finančně podporovat výzkum léků právě proti jejich nemoci. I když dříve či později neuniknou smrti, může jim to alespoň trochu prodloužit a zpříjemnit život. Myslím, že pro ně má cenu, když mohou strávit delší čas se svými blízkými. A pro lidstvo má význam, když vznikne nový lék, který třeba zmírňuje negativní projevy určité nemoci. Kdybych já měla takový problém, myslím, že bych se zachovala nějak podobně. Naštěstí se mě toto téma nyní moc netýká.
Co ale taková láska a peníze? Nebo spíš láska za peníze? Už v minulosti rodiče sháněli svým dcerám bohaté ženichy a nevěsty se posuzovaly podle věna. Lidé se brali na základě vhodného výběru rodičů, aniž by se třeba znali. Nyní to chodí podobně i když trochu okatěji. Já tohle počínání ale neodsuzuji. Právě naopak...
Vždycky jsem se chtěla vdát za bohatého muže. Tahle myšlenka stále platí. Možná to někomu může připadat bezcitné a vypočítavé. Vypočítavé, to možná, ale bezcitné ne. Nechci, aby můj budoucí muž byl jen nějaký bezcharakterní zbohatlík, samozřejmě musí mít určité chování a dobré vlastnosti, které mě budou přitahovat. Ale prostě peníze mi pro vztah a pro správné fungování rodiny připadají nezbytné. Jejich přebytek může být zdrojem hádek a problémů, ale zároveň jejich nedostatek také a možná v ještě větší míře.
Určitě bych se nechtěla nechávat živit a být na někom závislá. To bych nesnesla a ani by mě nebavilo být jen nečinnou ženou v domácnosti, jejíž hlavní náplní práce je nakupování. Chci se o finance zasloužit sama, svou prací. Ale takovou prací, která mě bude bavit a naplňovat a bude dobře ohodnocena.
Jak už jsem řekla, peníze jsou důležité a také jsou potřebné k tomu, aby si člověk mohl život užívat. A já si ho užívat chci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nikolitaaa, 08.11.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Úloha peněz v mém životěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­