ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.73
Hodnoceno: 242x Prosím, ohodnoť práci

Trest smrti

Teď se musím zamýšlet nad trestem smrti. Mám dojít k výsledku, zdali ano, či ne. Kdo by rozhodoval, který čin je tak závažný, že za něj člověk musí položit svůj život, a za co si má jít jen sednout do vězení? Kdo? Co soudci? A co kdyby byl obviněn nevinný? Co by stalo později? Může společnost vzít právo žít? A mají snad vrazi právo vzít život svým obětem? Bible je v tomto směru velmi nejasná. Ve dvanácté kapitole Starého zákona přikazuje: Nezabiješ! Říká se: "Život za život, oko za oko, zub za zub".

A teď se dostávám k tomu, kolik způsobů sprovození ze světa vlastně existuje.
První způsob mě napadl - věšení. Jelikož mě toto téma zajímalo, našla jsem pár informací k popravám. Věšení začalo ve Velké Británii až do zrušení trestu smrti roku 1965.
Dalším způsobem je velmi rozšířená plynová komora. Poprvé byl tento způsob použit v Nevadě v roce 1921.
Dále každému tak známé elektrické křeslo, jež bylo poprvé použito v New Yorku roku 1890.
Posledním prostředkem na onen svět je smrtící injekce. Tento způsob popravy byl zaveden v USA v roce 1977 a používá se dodnes. Odsouzenec je připoután ke stolu, který připomíná operační stůl.

I když jsem na počátku mé úvahy Trest smrti nevěděla, na kterou stranu se připojit, teď bych zvolila názor NE. Kolikrát by si zločinci tento čin zasloužili, trestem smrti se nic nevyřeší! Těmto lidem bych dala tu nejtěžší práci ve vězení, aby nemysleli na takové špatné činy... A já doufám, že se s těmito problémy nikdy nesetkám!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Trest smrtiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)