ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 52x Prosím, ohodnoť práci

Trest smrti (5)

Trest smrti nebo také absolutní trest je velmi kontroverzní téma. Názory ohledně této tematiky se velmi liší. Poslední výzkum mezi obyvateli České republiky však ukázal, že 58 % z nich by se zavedením trestu smrti souhlasilo. Určitě by to přineslo mnoho změn. Jak těch kladných, tak bohužel i těch záporných.

Dle mého názoru je trest smrti jediný spravedlivý trest za úkladnou vraždu. Nelze pominout jeho odstrašující efekt, tudíž by pomohl snížit kriminalitu v Čechách, která v současné době prudce stoupá. Zároveň by zločinci zabránil v provedení jakéhokoli dalšího zločinu. To však dokáže i odnětí svobody na doživotí. Dále by alespoň částečně přispěl k řešení problému přeplnění věznic.

Odpůrci zavedení tohoto trestu upozorňují, že tento trest není ve skutečnosti trestem, ale spíše pomstou - nejde o to provinilce napravit, ale zbavit se ho. Překvapil mě také fakt, že poprava vykonaná humánnějším způsobem než například stětím stojí údajně více než celoživotní pobyt pachatele ve věznici. Za nejpřesvědčivější protiargument považuji fakt, že může dojít k justičnímu omylu (bude odsouzen nevinný) a chyba již nemůže být napravena. Hrozí také politické zneužití tohoto trestu.

Já bych byl osobně nejspíše pro zavedení absolutního trestu. Ale pouze v případě pachatelů vražd a úmyslných ublížení na zdraví s trvalými a vážnými následky. Přesto nechci nikomu vnucovat svůj názor, je to podle mě velice diskutabilní téma.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ToKro, 15.01.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Trest smrti (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­