ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Touha

Jsem člověk, nic lidského mi není cizí. Co je podle mě nejzákladnější lidská vlastnost? Touha a sny. Bez touhy by neexistoval život. Vždyť už od pravěku měl člověk touhu žít a přežít. Bez ní by si před prvním mamutem lehl hrůzou na zem a nechal se jen tak rozdupnout. A jak by to pak dopadlo s tou naší slavnou lidskou rasou? Naštěstí má člověk většinou takovou povahu, že se nevzdává a bojuje. V kolika bitvách obyčejní lidé dokázali neobyčejnou odvahu? A proč? Podle mě za to může prostá touha zůstat na živu. Vždyť na světě je přece krásně.
Je jasné, že slovo touha má významů mnoho. Každý sní o něčem jiném a to je dobře. Touha totiž velice úzce souvisí s hodnotovým žebříčkem. Někdo sní o lásce, příteli, úspěchu v práci nebo škole či o zdraví. Prostě je to o touze být šťastný.
Ale i touhy a přání se v průběhu života mění. Myslíte si, že člověk, který po autonehodě skončí na vozíku, stále touží dostat přidáno v práci? Já bych řekla, že ze všeho nejvíc by chtěl stát zase pevně nohama na zemi. Vždyť i já jako malá holka chtěla strašně moc být princeznou... A dnes? Mým největším snem je se jednou otočit za svým životem a v klidu si říct, že to stálo za to. Nelitovat se, ale žít naplno. To je můj sen. A jaký je ten váš?
Myslím, že člověk bez touhy, snů či přání ani člověkem není. Je to bezduchá loutka protloukající se tou krásnou věcí zvanou život. Nebo ne?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: tess, 06.03.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
TouhaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­