ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.35
Hodnoceno: 200x Prosím, ohodnoť práci

Teroristé

Jednoho dne večer jsem se díval na zprávy v televizi, kde pořád opakovali: "TERORISTÉ ZAÚTOČILI NA AUTOBUS", "NA KOLO PŘED KOSTELEM BYLA PŘIDĚLÁNA BOMBA, 10 LIDÍ ZEMŘELO", "TERORISTA PŘED KOSTELEM NA SOBĚ ODPÁLIL NÁLOŽ!". Když takovéto smutné zprávy vidím, v duchu se ptám proč? Proč to teroristé dělají? Proč zabíjejí nevinné lidi? Proč ničí budovy, domy, domečky?
Podle mě se teroristé delí na dvě skupiny - teroristé kteří chtějí peníze nebo majetek, jinak hrozí zabitím rukojmích nebo vyhrožují jen tím, že otráví pitnou vodu či umístí bombu do nákupního střediska; a teroristé kteří zabíjejí nevinné lidi kvůli víře. Ale proč? Vždyť všichni lidé na světě mají stejné právo na život.
Lidé, co se takhle chovají, si mnohdy ani neuvědomují, jak závažné činy tímto páchají. Pro některé z nich je to jen možná legrace, sázka s kamarády či jiný druh zábavy a s potěšením jen sledují, jaký chaos se vyvolává jejich jednáním. Pro jiné je to možná určitá nenávist k politice vlády a k státnímu režimu. Jsou ale tací, kteří to dělají cílně a promyšleně. Podle mě to jeden zkusí a je okamžitě příkladem pro ostatní. Kde se stala chyba? Myslím si, že v právním řádu jsou malé tresty pro tyto zločince. Kdybych já byl poslanec, tak bych hlasoval pro tvrdší tresty.
V případě náboženských fanatiků, zejména v Islámu, je zakotvena v lidech víra v posmrtný život a proto se nebojí ztratit svůj život v boji s jiným náboženským vyznáním.
Na to velké tresty ani nepomohou. Tito lidé neznají cenu vlastního života a jsou zaslepeni pouze svojí vírou. Možná by pomohlo, kdyby nebyl svět rozdělen na extrémě chudé a extrémě bohaté národy. Pak by mohli být lidé všude ve světe spokojení a nehledali by únik do posmrtného života a nepřidělávali by tak jiným lidem bolest.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lipoveček, 07.01.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
TeroristéMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­