ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.88
Hodnoceno: 447x Prosím, ohodnoť práci

Televize - kamarád nebo zloduch?

Co děláte po příchodu ze školy? Domnívám se, že většina z vás odhodí všechny nepotřebné věci a ihned pouští televizi.

Co v televizi zajímá a nezajímá kluky? Podle mého názoru se nejvíce zajímají o akční filmy, autosalony a všechno o sportu. Naopak je příliš nezajímají telenovely a zamilované filmy. A co naopak sledují a nesledují holky? Myslím si, že holky nejvíce koukají různé telenovely, módní přehlídky, občas i nějaké pohádky či horory. A spíše je nezajímají staré filmy a ani moc holek nesleduje vše o sportu a autosalony.

Proč lidé tolik sledují televizi? V televizi je mnoho zajímavých dokumentárních programů jako Cestománie, Zálety a Svět 2004 - takové cestopisné dokumenty určitě sleduje mnoho lidí. Já se domnívám, že někteří dokonce sledují i naučný kreslený film Byl jednou jeden život.
V čem je výhoda sledovat televizi? Podle mého názoru se v televizi dozvíme nové zprávy, ať u nás nebo ze zahraničí, vše zajímavé z cizích zemí, kam se třeba nepodíváme.

Co nám nejvíce vadí na televizi? Domnívám se, že lidem, co ráno chodí do práce, vadí, když dávají zajímavé filmy ve velmi pozdních hodinách a přerušují je zdlouhavými reklamami, mladším to tak příliš nevadí.
Jsou všechny pořady vhodné pro mládež? Myslím si, že v televizi jsou jak vhodné, tak i nevhodné pořady pro mládež. Podle mého mínění, nevhodné filmy do televize moc nepatří a když, tak určitě až po 22. hodině.
Mají na nás všechny pořady dobrý vliv? Domnívám se, že akční filmy mají velký vliv na to, že u nás přibývá stále více násilí, nenávisti a agresivity.

Televizi by chtělo sledovat s mírou. Nebraňme se sledování filmů, u kterých si odpočineme a zapomeneme na starosti všedních dnů. Myslím si, že sledováním televize se dozvíme mnoho poučného, ale měli bychom si vybírat vhodné a zajímavé pořady.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petruška, 22.04.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Televize - kamarád nebo zloduch?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­