ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 194x Prosím, ohodnoť práci

Technika v našem životě

Technika je v našem životě samozřejmá a nepostradatelná. Setkáváme se s ní na každém rohu, téměř při každé minutě je vedle nás. Důležité je abychom se ji naučili správně využívat. Nemůžeme ji zneužít pro zabíjení, ať už lidí, zvířat nebo rostlin.
Nejvíce je technika zneužívána ve válkách. Samopaly, výbušniny, letadla, tanky, ale i chemické zbraně. To všechno jsou děti techniky, které lidstvo mnohokrát zneužilo ke svým špatným ideám. Doufám, že jsme si z toho vzali ponaučení a že už nikdy nedopustíme, aby se děli taková zvěrstva jako ve světových válkách, při nichž zahynuly miliony lidí.
Technika nám má především pomáhat k snadnějšímu životu, abychom měli více času na své blízké, na přemýšlení a na relaxaci. Bohužel je tomu naopak. Pracovní doba se spíše prodlužuje, lidé tráví více času na počítači než venku v přírodě, kterou s velkou úspěšností pomocí techniky ničíme. Abychom měli dostatek energie pro naše stroje, zničili jsme oblast nalezišť hnědého uhlí v Krušných horách. Vše jen pro to, že technika vyžaduje energii.
Naštěstí jsou tu i světlé stránky, kterých je podle mě více. Díky technice zažilo lékařství neuvěřitelný pokrok. Dnes už dokážeme porazit spoustu dříve nevyléčitelných nemocí, lékaři umí opravit i tu nejkomplikovanější zlomeninu.
Technika nám pomáhá také v komunikaci. Není vůbec složité povídat si nebo dokonce vidět se navzájem s člověkem, který sedí u počítače tisíce kilometrů daleko. Zajímalo by mě, jak by se na to tvářil třeba Albert Einstein, který technice a vědě hodně dal. Nejspíš by tomu nemohl uvěřit. Naopak bych já chtěl vědět, jak technika pokročí za sto let. Předpokládám, že stále je co vynalézat. Zároveň se toho i bojím, protože z historie vím, že vše je velice zneužitelné. Doufám, že se ani nenaplní vize mnohých tvůrců sci-fi, že nás technika ovládne a že budeme jejími otroky.
Co říci závěrem? Technika je v našem životě nepostradatelná a určitě bychom měli podporovat její rozvoj. Na druhou stranu bychom kvůli ní neměli obětovat důležité lidské hodnoty, jakými je láska, přátelství a další jiné. Nikdy bychom neměli techniku využít k tomu, abychom ubližovali ostatním. Naopak bychom díky ní měli pomáhat lidem, kteří to potřebují, neboť doufám, že žádný vynálezce nedělá věci k tomu, aby to lidem ublížilo, ale aby mohl lidem usnadnit život a tím jim pomoci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Technika v našem životěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)