ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.37
Hodnoceno: 137x Prosím, ohodnoť práci

Svět očima zvířete

Je těžké popsat, co si myslí zvířata o světě, ve kterém žijí, o tom co vidí kolem sebe. Když to vezmu obecně, tak musím říci, že to není jednoduché nejen z toho důvodu, že jimi nejsem, ale také z důvodu, že jejich pohled na svět záleží na určitých podmínkách. Například slon žijící v zoologické zahradě bude mít nejspíš jiný názor, než slon, který žije v Africe v pro něj přirozeném prostředí. Také pes, který chodí na procházky se svým páníčkem, anebo křeček, žijící celý život v akváriu, budou mít nejspíš na své okolí odlišný pohled. V tomto případě má totiž pes větší šanci poznat své okolí, než křeček, protože při venčení poznává lidi, jiná zvířata, auta, přírodu či frekventovanou silnici, zatímco křeček vidí celý život jen skrze sklo. To pro něj znamená poznat pouze rodinu, ve které žije, popřípadě jiné domácí mazlíčky nebo občas přicházející návštěvu. Tímto způsobem si utvoří úplně jiný obraz o světě.
Ale jak vlastně víme, jestli se touto otázkou zvířata vůbec zabývají? Také je dost možné, že je to ani nenapadlo, a proto na svět nemají žádný názor. Je to sice velmi nepravděpodobné, ale ta možnost také existuje. Jestli se však zvířata otázkou "Jaký je vlastně ten svět?" zabývají, myslím si, že se jim moc nelíbí. Dnešní svět je uspěchaný a hlučný, což je pro ně velmi nevhodné už z toho důvodu, že většina zvířat má vysoce vyvinutý sluch a mnoho hluku jim proto škodí a není jim příjemný.
Jak tedy vidí zvířata svět se nejspíš nikdy nedovíme, ale důležité je, abychom se jim ho snažili udělat co nejhezčí a nejpříjemnější!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Chucky, 02.03.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svět očima zvířeteMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­