ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Svět by byl lepší, kdyby...

Každý z nás se jistě někdy zamyslel nad tím, co by v dnešním světě změnil nebo vylepšil. Jaké by to bylo, kdyby... Podle mého názoru by se musela změnit či zlepšit spousta věcí. Ale takové změny většinou vyžadují mnoho úsilí a času.
Svět by byl určitě lepší, kdyby se lidé k sobě chovali ohleduplněji a tolerantněji. Na světě je málo lásky a čím dál více násilí a nenávisti. Hodně z toho je způsobeno dnešními médii. Televize, Internet a některé videohry v sobě mají příliš mnoho násilí. Dnešní populace tráví velkou spoustu času u počítačů, videoher a před televizními obrazovkami, což má na ně i negativní dopad. Nebylo by lepší, kdyby trávili více času sportováním a tím udělali také něco pro své zdraví?
Kriminalitu by jistě snížily i přísnější zákony. V našem státě jsou příliš nízké tresty za jakýkoliv protiprávní čin. Ať již jde o podvody, prodej drog, jakýkoliv druh násilí, sexuální obtěžování či dokonce vražda. Každý by se snažil vyvarovat různým přestupkům, pokud by mu hrozilo mnoho let vězení. Lidé by se více zamýšleli nad svými činy a tím by ubylo kriminálních případů.
Další velkým problémem je ničení planety, na které žijeme. Málokdo si uvědomuje, že narušením přírodní rovnováhy Země narušujeme i svoji vlastní existenci. Technika určitě usnadňuje a zpříjemňuje hodně lidem život, ale její výrobou si ničíme to jediné, co nám zajišťuje život, naši planetu. Vždyť zplodiny a odpad, který denně vypouštíme, již vyhubily nesmírné množství živočišných druhů a pomalu zabíjí i nás. Příkladem je globální oteplování a neustálé zvětšování ozonové díry. Za poslední léta se objevily nemoci, o kterých naši předkové neměli ani tušení. Nebylo by tedy lepší odepřít si některé technické "vymoženosti" a snažit se pomalu zlepšovat životní prostředí, ve kterém žijeme?
Proto aby byl lepší svět, by se muselo udělat hodně. Změny k lepšímu se ovšem nestanou ze dne na den, vyžadují roky, někdy i desetiletí nadměrného úsilí a trpělivosti. Jen doufám, že některé změny k lepšímu nastanou již brzy.
Jinak je zde hrozba, že se sami pomalu vyhladíme z povrchu zemského. A to by byla škoda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svět by byl lepší, kdyby...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)