ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 70x Prosím, ohodnoť práci

Studium na střední škole - představy a skutečnost

Jelikož studuji na střední škole, tak jsem si toto téma vybrala, protože školní život a mé představy o něm se rok od roku mění.
Už od svého dětství jsem si přála být učitelkou v mateřské škole, ale v deváté třídě základní školy jsem se dozvěděla, že pedagogickou školu nemohu absolvovat kvůli svému zdravotnímu stavu. Protože jsem chtěla mít maturitní vzdělání, zvolila jsem si Obchodní akademii.
Než jsem na tuto školu nastoupila, myslela jsem si, že když už jsem zvládla přijímací zkoušky, tak mám vyhráno. A také jsem doufala jak se osamostatním, odpoutám od rodičů a budu si připadat dospěle.
První dny na střední škole jsem se utvrdila v tom, že studenti vyšších ročníků na prváky koukají skrz prsty a berou je jako méněcenné. Ale byla jsem překvapena, jak se k nám učitelé postavili. Na základní škole nás strašili, jak nám nikdo nebude pomáhat, jak máme být samostatní, ale opak byl pravdou. Sice se musíme chovat samostatně, ale učitelé nám stále podávají pomocnou ruku a snaží se nás připravit na život dospělých.
Tak proč studenti nemají rádi učitele? Myslím si, že mnozí studenti viní učitele ze svých špatných známek, nebo vyrušují při hodinách a dostane se jim potrestání, jako jsou nečekané písemky, vyvolání k tabuli apod. Kvůli tomu studenti v učitelích vidí nepřátele nebo osoby, které jim chtějí škodit. Ale neuvědomujeme si, že za špatné známky si můžeme sami svou neznalostí. Chování bychom si ve svém věku měli také uhlídat a také si my, studenti, musíme uvědomit, že každý si je svého štěstí strůjcem, a proto si musíme zvyknout na samostatnost a na to, že každý by měl být za své činy odměněn nebo potrestán. Učitelé tu přeci nejsou proto, aby nás vytahávali z problémů a dávali nám známky jen tak za nic. Jsou tu hlavně proto, že nás chtějí něčemu novému naučit a připravit nás na život po škole.
I přesto si myslím, že vztahy mezi učiteli a studenty zůstanou takové, jaké jsou. Ale my jejich chování k nám pochopíme, až vyjdeme školu a podíváme se na vše s odstupem času, protože představy a skutečnosti se velmi často liší.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Studium na střední škole - představy a skutečnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)