ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Strach je pocit, se kterým chci bojovat

Strach - nejhrůznější slovíčko, které nás straší ve dne i v noci. Vyslovení tohoto slova v nás vzbuzuje pocit bolesti, smutku či napětí. Je to protivník, s nímž bojujeme a neustále budeme bojovat. Ale pořád se sama sebe ptám: Lze zvítězit nad strachem? V nejhlubší fantazii si odpovídám - ano. A proč taky ne? Vždyť je to jen jeden z projevů, kterým se člověk vyjadřuje. Já si tedy myslím, že jestliže jde ovládnout jakákoliv vlastnost člověka, tak proč by nemohl jít ovládnout další jeden úlomek z celé škály pocitů?

Jak vůbec vypadá takový strach? Jako ty nejodpornější výplody naší fantazie. Neustále si představuji situace, které nás pak straší den co den, minutu co minutu.
Ovšem když nad tím tak přemýšlím, napadá mě jedna věc, nebo jak to mám nazvat, ze které máme ten největší strach. A to je náš konec. Ví snad někdo, kdy si pro nás přijde zubatá? A proč se vlastně všichni tak bojí smrti? Jak někdo může vědět, co přijde po tom, až zavřeme oči a ulehneme k doživotnímu spánku? Přála bych si někdy vyzkoušet zemřít. Jen třeba na den nebo dva. Chtěla bych vědět, jaké je to v nebi. Kdopak vlastně ví, že se jde po smrti do nebe? Už to někdo prožil?

Proto se domnívám, že strach existovat nemusí. Vždyť člověk ze srdce neodchází nikdy. Každý si uchová v srdci vzpomínky.
Zkusme tedy se postavit strachu. Zkusme čelit smrti. Kdo z nás vyhraje?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jája, 01.01.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Strach je pocit, se kterým chci bojovatMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­