ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 65x Prosím, ohodnoť práci

Srdce na dlani, to dokážou mít mentálně postižení lidé

Jelikož neznám pocity mentálně postižených lidí, budu čerpat z knih a několika zážitků, které zasáhly mé srdce. Nedokážu si představit, jak žijí tito lidé. Nemám ani nikoho známého, abych s ním mohla trávit delší čas a poznat tak jeho svět. Přesto jsem se už s mentálně postiženými potkala a ta chvíle s nimi mi dala mnoho krásného. Je to nezapomenutelný zážitek, byť byl tak krátký.
Každý zdravý člověk si neuvědomuje, co má a hazarduje se životem. Mnoho lidí si ani nepřipustí, co mohou. Přijdou na to, až když se potkají s mentálně postiženým člověkem. Začnou přemýšlet a jednat jinak. Ano, někdo namítne, že postižený člověk je jiný, to je pravda, ale v čem je jiný? Má jiné hodnoty v životě než člověk zdravý? Ano, má. Je bezprostřední, vnímavý, usměvavý, milý, kamarádský. Pro tohoto člověka je důležitá láska k někomu a láska okolí k němu a všemu, co ho obklopuje. To jen zdravý člověk má pocit, že nejdůležitější jsou peníze a moc. Ale už mnohokrát se potvrdilo, že peníze a moc dokáží z přátel udělat nepřátele. Toho není postižený člověk schopen. On žije ve svém světě a sám si určuje, koho tam pustí a koho ne. Pokud máte to štěstí a jste vpuštěni do duše postiženého člověka, tak si toho važte. Teprve tam pochopíte, co je láska a on vám jí dá mnoho. Není to láska přelétavá a je upřímná. Někdo může namítnout, že se s těmito lidmi špatně komunikuje. Kolikrát stačí jeden pohled do jejich očí a pokud budete chtít, porozumíte. Jejich oči jsou tak průhledné a jasné, že není třeba slov. Jejich stisk ruky je opravdový a ne vlažný, jak v běžném životě mnoho lidí předvádí. Upřímnost není hraná, ale opravdová.
Ještě pořád má někdo pocit, že jsou jiní? A já ještě jednou říkám, že jsou šťastní ve svém světě, a proto my se snažme být šťastní s nimi. Pokud budeme jen z poloviny tak upřímní a kamarádští jak oni, bude se na tomto světě krásně žít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: stana, 06.12.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Srdce na dlani, to dokážou mít mentálně postižení lidéMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­