ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Někteří lidé a některé věci dokáží svoji podstatu před naším zrakem ukrýt, a tak nás oklamat.
Před srdcem to ale udělat nedokáží, proto je důležité vědět, že dobře vidíme jen srdcem. To, co je podstatné, je očím neviditelné.
Spousta lidí se dokáže přetvářet, a tak s námi i manipulovat a různými způsoby si s námi hrát. Jde říct, že jsou tihle lidé v něčem lepší než ostatní? Můžeme říci, že je to jejich plus? Určitě se tím od jiných lidí liší a taky to pro ně někdy může být i výhoda. Myslíte, že umět oklamat lidi je dobrá vlastnost? V naší zemi by zřejmě většina lidí řekla, že bez lhaní a klamání to tady nejde. Možná mají pravdu, ovšem nikdy si člověk nesmí myslet, že je to dobrá vlastnost. Většina z vás už jistě oklamána byla, ale také hodně z vás již někoho v životě oklamalo. Existují také lidé, kteří se oklamat nenechají nebo dokonce ani nedají? Asi se nedá říct, že by byl člověk, jenž by se nedal oklamat, avšak je hodně lidí, které oklamat není zrovna jednoduché.
Tito lidé totiž ví, že srdce vidí lépe než naše oči. Srdce dokáže prohlédnout i přes tu nejvíce kamennou tvář. Je jedno, jakou má člověk hmotnost, jaké má svaly nebo jak moc se dokáže přetvařovat. Srdce je orgán, kterým lze vidět do lidí. Je to orgán, který lze oklamat ze všech věcí a ze všech ostatních orgánů asi nejhůř. Dokonce i detektor lži oklameme snáze než srdce. Domníváte se že ne? Vsadil bych se, že ti z vás, kteří si myslí, že se umí přetvařovat a dobře lhát, nyní dostávají strach a začínají nad tím vážně přemýšlet. Může to být pravda?
Všichni musíme být obezřetní, abychom někomu nenaletěli. K tomu nám pomůže, když své okolí budeme pozorně sledovat. Nikoliv pouhýma očima, ale hlavně srdcem. Jen srdce mluví vždy pravdu a dá nám ten nejbarevnější obraz.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)