ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.62
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné. (2)

Přátelství, láska, rodina, odvaha, radost, smutek, kuráž, nenávist, porozumění, tolerance, důvěra, štěstí nebo úspěch. Důležité věci, které nelze spatřit očima, které musíme cítit srdcem.

Příkladem může být obyčejný život každého z nás. Když se narodíme, jsme nepopsaný list papíru, nová čistá stránka. S přibývajícími lety získáváme zkušenosti a rady, jež se na něj postupně zapisují. Tento osobní archiv nám pomáhá vyvarovat se chyb a odhadnout vývoj životních situací. Časem najdeme každý smysl svého života a svůj cíl.

Většina lidí se celý život honí za penězi nebo slávou a neuvědomuje si, co je to podstatné, to důležité. Nejvíce si přejí, aby byli nejbohatší a nejslavnější. Až na konci života jim ale dojde, že to bylo zbytečné, že svůj život nevyužili. Na co vám je sláva, když nemáte dobré přátele? Na co vám jsou peníze, když nejste zdraví? Na co vám je proslulost, když nemáte rodinu? Jednoduše řečeno je vám to k ničemu.

Tito lidé se totiž dívali jenom očima, a to nestačí. Abychom nepromarnili život, nehonili se za zbytečnostmi a nezmeškali to nejhezčí, musíme se rozhlížet hlavně srdcem. Jen srdce mluví vždy pravdu a dá nám ten nejbarevnější obraz, kterému můžeme jako jedinému věřit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné. (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)