ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.61
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné. (2)

Přátelství, láska, rodina, odvaha, radost, smutek, kuráž, nenávist, porozumění, tolerance, důvěra, štěstí nebo úspěch. Důležité věci, které nelze spatřit očima, které musíme cítit srdcem.

Příkladem může být obyčejný život každého z nás. Když se narodíme, jsme nepopsaný list papíru, nová čistá stránka. S přibývajícími lety získáváme zkušenosti a rady, jež se na něj postupně zapisují. Tento osobní archiv nám pomáhá vyvarovat se chyb a odhadnout vývoj životních situací. Časem najdeme každý smysl svého života a svůj cíl.

Většina lidí se celý život honí za penězi nebo slávou a neuvědomuje si, co je to podstatné, to důležité. Nejvíce si přejí, aby byli nejbohatší a nejslavnější. Až na konci života jim ale dojde, že to bylo zbytečné, že svůj život nevyužili. Na co vám je sláva, když nemáte dobré přátele? Na co vám jsou peníze, když nejste zdraví? Na co vám je proslulost, když nemáte rodinu? Jednoduše řečeno je vám to k ničemu.

Tito lidé se totiž dívali jenom očima, a to nestačí. Abychom nepromarnili život, nehonili se za zbytečnostmi a nezmeškali to nejhezčí, musíme se rozhlížet hlavně srdcem. Jen srdce mluví vždy pravdu a dá nám ten nejbarevnější obraz, kterému můžeme jako jedinému věřit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karolínka210, 15.04.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné. (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­