ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 315x Prosím, ohodnoť práci

Sportem ku zdraví?

V minulosti dělali lidé sport hlavně pro radost, potěšení a odpočinek. Byl pro ně koníčkem, setkali se s přáteli a rodinou, pobavili se a získávali tak pocit, že něco dokážou.

Dnes sportují lidé většinou pro peníze. Myslíte, že se ještě najdou tací, kteří to dělají pro radost a jsou pyšní, když se jim podaří nějaký rekord nebo když dostanou medaili? Dejme tomu že ano, určitě ano, ale stále je více těch sportovců, které právě peníze "zkazily" a jsou pro ně ochotni podstoupit cokoliv, bez ohledu na své zdraví. Aby mohli vyhrávat a jezdit na různé olympiády, musí sportu obětovat hodně času a námahy, také si nezřídka vytrpět různá zranění. Vynechat pár tréninků je pro ně nepřípustné, aby jejich vynikající forma ani trochu nepoklesla.

Ale co když vrcholový sportovec podlehne třeba obyčejné angíně? Udělá si čas na vyléčení takové "lehké choroby"? Většinou si nemoc nepřipustí ani sami sobě a celý její průběh takzvaně "přechodí". Nezřídka svou momentální slabost řeší dopinkem. Sportovce dostane do "formy", ale jen dočasně. Je to vlastně droga, tudíž je návykový a nebezpečný.

Co je asi důvodem náhlých smrtí při fotbalových a hokejových utkáních? Je normální, aby se hráč zničehonic zhroutil a při převozu do nemocnice podlehl srdeční zástavě? Poslední dobou těchto případů s velice podobným scénářem podezřele přibývá.

Sportovci jsou tělesně zdatní, vytrvalí a měli by něco vydržet. Ale jsou to taky jenom lidé. Nic by se nemělo přehánět.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petra, 21.12.2004

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sportem ku zdraví?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­