ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Soužití muže a ženy

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Jistě jste již tohle někdy slyšeli. Ale co nám to vlastně říká? V podstatě tato věta představuje dva světy. Svět mužů a žen. Každý z nich je originální, neopakovatelný a něčím odlišný. Ale když se tyto dva světy spojí, vzniká úplně nový, neobjevený svět, který skrývá spoustu nových zážitků, možností a zkušeností. Někdo může tvrdit, že k životu svou druhou polovičku nepotřebuje. Vyvracet mu to nemůžeme, někdo si opravdu vystačí jen sám se sebou. Ale co je to potom za život? Být uvězněný ve své vlastní mysli, nenacházet nové přátele, nehledat lásku a v budoucnu pak třeba nezaložit rodinu?
Každý by na tomto světě měl po sobě zanechat alespoň malou památku - tak proč ne třeba novou generaci? K tomu však potřebujeme jeden druhého, přesněji muž potřebuje ženu a žena zase muže.

Pokud jste se rozhodli založit rodinu a vést ji tím správným směrem tak, aby byli všichni spokojení a šťastní, jistě víte, že k realizaci tohoto cíle vede dlouhá cesta. Snaha musí být znát na obou partnerech. Měli by aspoň trochu tušit, co všechno společné soužití obnáší. Důvěra a láska je pro toto rozhodnutí základ. Ne nadarmo se také říká, že ve vztahu musí umět člověk dávat i brát. A chápat toho druhého je další věc. Tady ale často vzniká komplikace. Muži totiž nechápou ženy a naopak. Každý chce, aby ho ten druhý pochopil, věděl, jak se má k němu chovat a co říct. Jenže ne vždy je toto možné. Chyba není ani na jedné straně.

Jak ale překonat ten blok, když dojde k nedorozumění? Jednoduchou pomoc představuje komunikace. Mluvit, mluvit a zase mluvit. Je dobré se občas na chvíli zastavit, zamyslet se a v klidu si promluvit. Myslím si, že komunikací se dozvíme více než jen pouhými domněnkami, které ani nemusí být správné.

Než se s druhým poznáme a zjistíme, jak se v určitých situacích chová, co má rád a jakou má představu o budoucnosti, může to zabrat spoustu času. Když ale najdete někoho, s kým je vám dobře, máte ho rádi, umí vás třeba i rozesmát, pak se jej držte! Protože právě v této osobě můžete najít to, co celý život hledáte.

Společný život muže a ženy není jen černý a bílý. Skrývá mnoho dalších úžasných barev, které musíte postupně objevovat. A společně pak vytvoříte jednu krásnou a barevnou duhu, na jejímž konci se přece jen nachází rendlíček plný štěstí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela21, 09.04.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Soužití muže a ženyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­