ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Současný stav politiky u nás

Úvahy nad současnou českou politickou scénou nepřinášejí dnes žádné lichotivé závěry - proč?

Volby před dvěma roky měly přinést drtivé vítězství ČSSD, to se ale nekonalo, protože její arogantní šéf Paroubek nakonec spoustu voličů odradil a ti si z valné části vybrali zcela novou stranu VV.

Všichni si mysleli, že se s pomocí této nové strany politické poměry u nás změní k lepšímu, ale stalo se tak? Již od samého počátku tuto stranu provázely velké problémy, které vyvrcholily odhalením toho, že její lídr Vít Bárta vzal vstup do politiky jako pokračování svých podnikatelských záměrů. V tuto chvíli z toho vznikl velký problém a strana VV přestala být důvěryhodná.
Poučila se z toho ale? Myslím si že vůbec ne, protože zanedlouho vypukla další kauza s uplácením poslanců Škárky a Kočí, která skončila odsouzením Bárty a Škárky. Poslanec Bárta, jenž vždy prohlašoval, že je proti korupci v našem státě, za ni byl odsouzen a sám říkal, že se vzdá svého poslaneckého mandátu, jestliže bude za uplacení uznán vinným.
Vzdal se ho však? Nevzdal, a toto považuji za jeden z nejodpornějších případů lpění člověka na svém egu a moci.

Kam tedy dnes strana VV dospěla? Nyní došlo k jejímu faktickému rozpadu, protože poslankyně Peake, která podle svých slov již nemohla tento stav dále snášet, založila novou platformu LIDEM a odvedla s sebou 7 dalších bývalých poslanců VV a zbytek strany odešel do opozice.
Zlepšila se tímto kvalita politické scény u nás? Domnívám se že o mnoho ne, neboť vláda se dnes z tohoto důvodu může opřít jen o 100 poslanců a musí žadonit o hlasy dalších pěti, kteří ze svých stran buď vystoupili, nebo byli vyloučeni.
Kdo jsou vlastně tito poslanci? Jedním z nich je bývalý člen ODS Pavel Bém - bývalý pražský primátor, na kterého se provalilo, že úzce spolupracoval s lobbistou Janouškem, jenž nedávno v opilosti zranil vietnamskou ženu a od nehody ujel.
Nyní je nejaktuálnější kauza bývalého hejtmana a stále ještě poslance (nechce se vzdát svého poslaneckého mandátu - a ví proč!) Davida Ratha. Jeho 7 milionů v krabici od vína, o kterých prý vůbec nic netušil, ukazuje asi nejhlubší dno naší dnešní politické scény. Co to pro nás obyčejné lidi vlastně znamená? Je to asi nejžárnější a také hlavně nejhorší příklad zneužívání politické moci.

Jeho zadržení nám klade další otázku - svítá už konečně na lepší časy?
Já pevně věřím tomu, že se snad začnou prosazovat takoví lidé, jako jsou ministr spravedlnosti Pospíšil a hlavně státní zástupkyně Lenka Bradáčová, kteří doufejme dokáží tyto politické excesy potírat, jinak zůstaneme na úrovni Řecka nebo nějaké banánové republiky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Šári, 22.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Současný stav politiky u násMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­