ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.79
Hodnoceno: 81x Prosím, ohodnoť práci

Současná mladá generace

Jaká je dnešní mladá generace? Vzhledem k tomu, že sama patřím mezi mladé lidi, mohu posuzovat a napsat svůj názor na tento aktuální problém. Určitě si hodně rodičů často pokládá otázky: Proč se tak chováme? Proč jsme takoví? Proč se většina mladistvých lidí chová vulgárně, sprostě k našemu okolí, bere drogy, kouří, pije alkohol?
Je to vlastně jednoduché, všichni, co tyhle činnosti provozují, chtějí zapadnout do kolektivu mezi své kamarády a mnozí ani tohle nechtějí, ale dělají to jen kvůli někomu a neuvědomují si, že si ničí svoje vlastní zdraví a život. Někteří z rodičů za vážné činy a přestupky svých potomků obviňují sami sebe. Je pravda, že za naše chování může částečně výchova našich rodičů, zanedbávání apod. Už tím, že na malé děti nemají rodiče dostatek času, jim docela dost škodí. Většinou posadí své děti k televizi a tím pádem se málo rozvíjí jejich komunikativní schopnosti místo toho, aby si se svými dětmi četli knížky, hráli a dělali různá jiná rozvíjející cvičení. Najde se už docela málo rodičů, kteří si udělají dostatek volného času na své ratolesti.
Já jsem si již zvykla na sprostě se chovající mládež k dospělým, obzvlášť ke starším osobám. Vždy, když vidím proti sobě jdoucí, bezmocně se o hůl belhající starší osobu, je mi to strašně líto, zvlášť, když si pomyslím, jak se k nim chovají dnešní lidé. Už se dokonce tak sprostě chovají i malé děti...a to vše přisuzuji hlavně dnešním vymoženostem. Vezměte si například dobu o 300 let zpátky - lidé k sobě chovali více úcty a pomáhali si navzájem, ale v dnešní době tomu tak už rozhodně není.
Ale vraťme se k tématu. Většina lidí kroutí hlavami nad našim chováním a tím, jak se tak mladí můžeme ničit drogami, kouřením a alkoholem... Ano, souhlasím, když pomyslím nad procentem nezodpovědných mladých lidí. Avšak na druhou stranu se jim vlastně ani nedivím. Kouření a drogy nezřídka řeší jejich problematické rodinné vztahy, osobní problémy, stres, chtějí zapomenout na své starosti, nežít přítomností, ale žít si svůj vlastní život. Ovšem může být ještě hůř, utlačování svými vrstevníky a pocity méněcennosti, to všechno v krajních případech může vést až k sebevraždě...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Erika Bublíková, 01.03.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Současná mladá generaceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­