ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Současná česká politická scéna

Současná česká politická scéna je řešena každý den snad všemi médii. Bohužel pro nás, jen výjimečně vidíme v práci našich politiků nějaké klady.
Je tento sestupný trend nevyhnutelný? Opravdu v české politice neexistuje nic jiného než korupce, intriky a podvody? Existuje ještě nějaká naděje na zlepšení obrazu české politické scény?

Zatčení hejtmana a poslance Davida Ratha s údajně sedmimiliónovým úplatkem je zpráva, která otřásla celou politickou scénou. David Rath jako jeden z nejvíce sebevědomých poslanců, jenž vždy ostře kritizoval kauzu pana Bárty, se postaral svým vlastním korupčním jednáním o další skandál na naší politické scéně.
Nebo jde snad pouze o stranický boj a David Rath je nevinný? O možnost, jak očernit ČSSD a odstranit Ratha z politiky?
Důkazy mluví jasně. Policie několik měsíců poslance odposlouchávala a vysvětlení pana Ratha, že si myslel, že nesl domů v krabici místo kupy peněz víno, je dost směšná. Otázkou zůstává, zda se jedná o selhání jednotlivce nebo zda je naše politická scéna opravdu prohnilá od nejnižších úředníků až po vrcholné poslance?
Bude David Rath potrestán, nebo bude jeho kauza takzvaně zametena pod koberec, tak jako se to dělo i v jiných kauzách? A budou řešeny i další případy, které se objevují ve Středočeském kraji po jeho zatčení?

Řada lidí se domnívá, že teď policie bude moci na tuto kauzu navázat a bude pokračovat v odhalování další korupce.
Čeká nás všechny opravdu smršť dalších odhalení? Nebo se politici budou bát odhalení a nebudou již tak snadno zkorumpovatelní? Nebo je to jenom důvod, proč si dávat větší pozor?

Samozřejmě všichni poslanci nejsou stejní, ale musíme zároveň dodat, že korupce v České republice je jedna z nejvyšších v Evropě. Jedinou šancí pro zlepšení dané situace je účast voličů ve volbách a výběr jiných, zodpovědných kandidátů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Současná česká politická scénaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)