ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.77
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Smog

Máme módní drogu:
denně dávku smogu.

Nelze než svěsit hlavu a dát tak najevo souhlas s těmito verši. Ale proč by vlastně drogou obyvatel měst nemohl být smog? Druhů omamných látek, popřípadě typů, máme v dnešní době bezpočet... Od workoholikovy práce po láhev toluenu místního "čichače". Takový smog je vlastně dost moderní. Určitě vzbudíte oprávněnou pozornost, když o sobě prohlásíte, že čicháte smog. Navíc tím pomáháte ostatním spoluobčanům pročistit vzduch a skrze vámi vydýchané či "vyčichané" smogové "díry" může na městské ulice dopadat ono blahodárné sluneční záření. Ještě byste navíc mohli dostat ocenění od městského úřadu za ekologickou likvidaci nebezpečných plynů. Je tu však jeden háček. Tuto charitativní činnost rozhodně neocení váš organismus.
Ale dosti již bylo úsměvných vět. Je třeba brát tento problém vážně. Zvyšující se potřeba mobility, zvláště ve městech, zapříčiňuje enormní zvětšení objemu nebezpečných plynů v ovzduší. Nic naplat, že olovnaté benzíny jsou minulostí. Spaliny motorových vozidel stále obsahují spousty jedovatých látek.
Ano, naše auta sice mají katalyzátory a existují odsiřovací zařízení na tepelných elektrárnách, kde dochází ke spalování opravdu "kvalitních" surovin, ze kterých přeci jedovaté látky snad ani nemohou vzniknout, ale chtělo by to něco jiného...
Musíme se na tento problém podívat z té druhé stránky. Uchopit jej za ten správný konec. Východisko není v tom co nejlépe likvidovat produkované nebezpečné látky, ale neprodukovat žádné!
Jsem si vědom, že je to cíl velmi dlouhodobý, technologicky a finančně velmi náročný, ale naše životní prostředí za to stojí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: John Sorrow, 06.03.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
SmogMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­