ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Slova, slova, slova. Přesto si myslím, že spolu málo komunikujeme.

OSNOVA:

1) Úvoda) Kolektiv
2) Staťa) Telefon
b) Stejné případy
c) Užitek i plýtvání
3) Závěra) Vypněte telefon

Snad každý má nějaké kamarády, kolegy, se kterými se baví, i partu, do níž patří. Ale mnohdy ani nevíme, kolik věcí o sobě nevíme.

Když se v minulosti lidstvu dostalo vynálezu telefonu, zřejmě nikdo netušil, že věda a technika postoupí dál, že se z drátového telefonu stane mobil, jenž v kapse bude nosit každý člověk, a že ho mnohdy budeme užívat k naprostým malichernostem.

Stejným případem jsou i telegraf nebo počítač a na nich dnes již oblíbené sociální sítě. Stačí se pouze posadit k počítači, přihlásit se na svůj účet a už si můžeme psát s člověkem na druhé straně republiky.
Nebylo by ale hezké vstát a dát si s kamarády schůzku třeba někde ve městě? Jak myslíte, že to dělaly naše babičky a prababičky? Vyšly na ulici a hned se daly s někým do řeči, protože znaly lidi ze širokého okolí. A my dnes pomalu neznáme ani své vlastní sousedy.

Používání mobilů nebo využívání počítače je dobré pro někoho, kdo třeba nemůže ven nebo bydlí daleko od toho druhého. Ale abychom je využívali kvůli běžným otázkám typu "Jak se máš?" nebo "Jak se ti daří?", aniž by nás doopravdy zajímala odpověď na ně, to mi přijde zbytečné.

Zkuste to taky někdy - vypnout telefon, obléknout se a třeba i v zimním počasí vyrazit ven za kamarády na domluvenou schůzku. Třeba se o sobě dozvíte víc a bude to určitě lepší zážitek, než sedět na gauči, v jedné ruce držet telefon a na druhé si znuděně okusovat nehty...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 26.04.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Slova, slova, slova. Přesto si myslím, že spolu málo komunikujeme.Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­