ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.66
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Setkání s mimozemskou civilizací: zkáza, nebo nový začátek?

Asi si už mnohý člověk položil otázku, zda by setkání s nějakou mimozemskou civilizací bylo naším nevyhnutelným koncem, nebo jakýmsi pomyslným začátkem, co by nastolil novou éru technologie a především způsobu života, jenž by celkově změnil naše již zažité zvyky.

Ani já nejsem proto výjimkou. Tato otázka se podle mého názoru týká každého z nás a je tedy nesmyslné ji zapírat nebo jí vůbec nevěnovat pozornost. Je jisté, že nejsme ve vesmíru sami, a proto bychom se měli mít na pozoru.

Mnohý hororový kousek se vyznačuje tím, že mimozemské civilizace líčí jako kruté stvůry z jiného světa, pro něž nejsme mi nic jiného než jakousi potravou či stvořením, které je vhodné k jejich zkoumání. Setkal jsem se dokonce i s takovým vyobrazením, kde se lidstvo nechalo zotročit, aby jí sloužilo. Myslím si, že takové výjevy jsou nesmyslné a snaží se jen získat jakousi pozornost publika. Nevěřím totiž, že by vyspělá civilizace, která sestrojila natolik dokonalé dopravní prostředky, že se dostala až k nám, měla potřebu se nad někým povyšovat a dávat najevo svoji nadřazenost. Proto se domnívám, že je to nesmyslné a víc než hloupé.

Znamená to tedy, že jsem si vybral možnost nového začátku? Ani to mi nepřipadá jako pravděpodobné. Někteří vědci tvrdí, že jejich návštěva by pro nás znamenala asi něco takového, jako kdyby se člověk snažil komunikovat v lese s mravenci. Já jim dávám za pravdu, protože se domnívám, že jsme skutečně jakýmisi "mravenci", kteří nemají vesmíru co říci. Ano, jsme primitivní, válčíme, máme nesmyslné spory, obelháváme se a pácháme daleko horší věci, jenom abychom se měli lépe. To je dle mého hlavním důvodem, proč se nám vyhýbají a nechtějí nás navštívit.

Pak je zde ale i třetí možnost, která mi připadá pravděpodobná a hodně promyšlená, byť někteří říkají, že nemá daleko k bujným výplodům lidské fantazie. Mluvím zde o myšlence, že nás navštívila mimozemská civilizace již v minulosti a podělila se s námi o své taje a moudra. Brzy ale asi poznala, že nejsme tak učenliví a přizpůsobiví, a proto nás opustila. Dnes jim říkáme "bohové" a líčíme je jako nějaké nadpřirozené bytosti ovládající mnohé elementy a kouzla, nad nimiž rozum zůstává jenom stát. Myslím si, že tato představa je hodně pravděpodobná, nicméně to nemění nic na tom, že to pro nás asi neznamená nový začátek.

Zamyslím-li se nad tím vším, tak nás mimozemská civilizace navštíví až tehdy, kdy nás bude považovat za sobě rovné. V té době asi již budeme natolik vyspělí, že naše hloupé spory ustanou a společně se budeme moci postavit jakémukoliv problému.

Takže ano, znamená to pro nás nový začátek. Ne však takový, jak si mnozí představují. Dle mého úsudku to bude nový začátek společenství, kde bude naše planeta Země vystupovat jako samostatný celek po boku nového souseda. Začátek nového přátelství.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Setkání s mimozemskou civilizací: zkáza, nebo nový začátek?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)