ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Šaty dělaj člověka (3)

V naši životech existuje spousta činitelů, které ovlivňují naše každodenní chápání světa kolem nás. Vnímáme barvy, zvuky, výrazy lidí, slýcháme debaty a nezřídka se pozastavíme nad vzhledem jedince. Možná ale právě tím nejvýraznějším faktorem je oblečení a již zmiňovaný vzhled člověka.

Je kritika jedince správná na základě jeho oblečení? Je, ale i není. Když se na osobu podíváme v objektivním a širším měřítku, je starost o svůj zevnějšek jedním z důkazů sebelásky. Dobré oblečení je tím pádem stvrzení úcty k sobě samému a okolí. Co je však již tvrzení špatné, je opětovné rozšiřování názoru, že člověk se stává lepší osobností jenom kvůli dražšímu a vkusnějšímu oblečení. Smoking ze zloděje ušlechtilého člověka neudělá.

Kde se vzalo tvrzení, že šaty dělají člověka? Odpovědí je samotná historie. Už po desítky a stovky let jsme přihlíželi vývoji oblečení. Víme, že po toto dlouhé období bylo vytříbené oblečení šité na míru výsadou bohatých a tím pádem i mocnějších lidí. Avšak musíme si uvědomit, že tato výsada dnes již neplatí, neboť čisté a vkusné oblečení je již přístupné ve všech sférách společnosti.

Má oblečení dopad na naši duševní stránku? Každý z nás zná pocit, kdy dlouhé dny proseděl doma ve starém pyžamu a poté vyšel do společnosti v nádherném novém obleku. Oblečení nám proto může dodat značnou dávku sebevědomí i lepšího vnitřní pocitu. Když se cítíme dobře my, můžeme tuto emoci předat i lidem v našem okolí.

Šaty v našich životech budou nadále hrát zásadní roli, protože stejně jako se vyvíjí hudba či člověk samotný, i oblečení bude vždy výrazně diskutovatelnou částí naší kultury a společnosti. Nepohlížejme však na lidi z patra, neboť - jak jsem zde nastínil - ne vždy dělají šaty člověka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Šaty dělaj člověka (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)