ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Šaty dělaj člověka (3)

V naši životech existuje spousta činitelů, které ovlivňují naše každodenní chápání světa kolem nás. Vnímáme barvy, zvuky, výrazy lidí, slýcháme debaty a nezřídka se pozastavíme nad vzhledem jedince. Možná ale právě tím nejvýraznějším faktorem je oblečení a již zmiňovaný vzhled člověka.

Je kritika jedince správná na základě jeho oblečení? Je, ale i není. Když se na osobu podíváme v objektivním a širším měřítku, je starost o svůj zevnějšek jedním z důkazů sebelásky. Dobré oblečení je tím pádem stvrzení úcty k sobě samému a okolí. Co je však již tvrzení špatné, je opětovné rozšiřování názoru, že člověk se stává lepší osobností jenom kvůli dražšímu a vkusnějšímu oblečení. Smoking ze zloděje ušlechtilého člověka neudělá.

Kde se vzalo tvrzení, že šaty dělají člověka? Odpovědí je samotná historie. Už po desítky a stovky let jsme přihlíželi vývoji oblečení. Víme, že po toto dlouhé období bylo vytříbené oblečení šité na míru výsadou bohatých a tím pádem i mocnějších lidí. Avšak musíme si uvědomit, že tato výsada dnes již neplatí, neboť čisté a vkusné oblečení je již přístupné ve všech sférách společnosti.

Má oblečení dopad na naši duševní stránku? Každý z nás zná pocit, kdy dlouhé dny proseděl doma ve starém pyžamu a poté vyšel do společnosti v nádherném novém obleku. Oblečení nám proto může dodat značnou dávku sebevědomí i lepšího vnitřní pocitu. Když se cítíme dobře my, můžeme tuto emoci předat i lidem v našem okolí.

Šaty v našich životech budou nadále hrát zásadní roli, protože stejně jako se vyvíjí hudba či člověk samotný, i oblečení bude vždy výrazně diskutovatelnou částí naší kultury a společnosti. Nepohlížejme však na lidi z patra, neboť - jak jsem zde nastínil - ne vždy dělají šaty člověka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 06.05.2022

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Šaty dělaj člověka (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­