ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 54x Prosím, ohodnoť práci

Samota

Samotu můžeme chápat jako čas odpočinku, ale také jako pocit určitého zoufalství, že nám nikdo nerozumí a že jsme zůstali úplně sami.

Může záviset na mnoha podmínkách, například na tom, kde bydlíme, zda jsme zdraví nebo nemocní, kolik je nám let, jak vidíme a chápeme své okolí.

Často samotu vnímáme, když od okolí příliš očekáváme, nebo pokud si o něm děláme příliš velké iluze. Jsme pak zklamaní a cítíme se osamoceni, i když to může plynout jen z přílišných nároků a očekávání.

Je rozdíl mezi samotou, jíž vyhledáváme, a samotou nechtěnou.
Po náročném dni v práci nebo ve škole, kde jsme se setkávali se spoustou lidí, plnili jsme spoustu úkolů, řešili problémy, jsme rádi, když přijdeme domů, kde je ticho a klid. Je to samota, ve které je nám dobře. I když jsme fyzicky sami, přesto se sami necítíme. Říká se, že taková samota umí i léčit. Nebýt sám znamená asi také umět se v sobě orientovat. Znát své potřeby a znát očekávání od sebe i od druhých.
Něco jiného ale je, když jsme sami proti své vůli a nemůžeme jít mezi lidi, nemáme si s kým popovídat a schází nám kontakt s okolním světem. Tuhle situaci můžeme vídat asi nejvíce u starých a nemocných lidí.

Někdy si za pocit samoty můžeme sami. Jsme natolik zavaleni svými problémy, že okolí ani nevnímáme, nebo někdy dokonce ani vnímat nechceme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 20.11.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
SamotaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­