ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.10
Hodnoceno: 77x Prosím, ohodnoť práci

Rozdíly mezi muži a ženami

Milióny let žijí muž a žena vedle sebe, jejich mozek je naprogramován rozdílně, podle rolí, které v životě musí hrát, a proto jsou u nich různé hodnoty i priority života.

Jaký vztah měli muž a žena na počátku vývoje? Muž byl lovcem a jeho náplň práce byla zabezpečit ženu a děti potravou a ochránit je před nepřáteli a divokou zvěří. Žena byla dárkyní života a pečovala o potomky. V podstatě žili společně a každý svým způsobem přispíval k přežití rodu. Vzájemně se respektovali a jejich vztah byl velmi jednoduchý.

A jak je to dnes? Role muže a ženy se změnila vývojem moderního světa a techniky, jednoduše řečeno jsou jiné podmínky, ve kterých žijeme. Pro muže je na prvním místě práce, má vyšší potřebu seberealizace, nesnáší kritiku a neúspěch. Pro ženu je podstatou rodina, má potřebu dobrých vztahů a dává najevo své pocity. Muž a žena jsou odlišní, není jedno pohlaví horší než druhé, musíme poznat rozdíly, pochopit se a více se tolerovat. Vzájemně se potřebujeme, ale realita je jiná. Dnes končí každé druhé manželství rozvodem, ženy a muži se vzájemně obviňují z nepochopení, netolerance k druhému, k jeho názorům a hodnotám života.

A co naše generace? Mladí lidé na sebe pohlíží s nedůvěrou a do svatby se neženou - manželství pro ně ztrácí smysl. Nechtějí zakládat rodiny - bojí se nejisté budoucnosti. Ale jak říká moje babička: Není dobře být člověku samotnému. A ve dvou se to vždy lépe táhne. Když člověk nemá pro koho žít, má občas pocit, že jeho života je zbytečný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Chelser, 19.03.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rozdíly mezi muži a ženamiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­