ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 116x Prosím, ohodnoť práci

Rodina

Rodina. Toto magické slovo zná každý. Ale jaké tajemství tohle slovo opravdu skrývá, ví jen málokdo. Není to jen láska, obětavost, tolerance nebo strach o druhé, ale i něco víc...

R jako RADOST. Tu snad prožívá každá osoba a v rodinách jsou tyto chvíle nejcennější. Stejně jako jinde i v mé rodině si těchto okamžiků velmi cením a snažím se jich prožít co nejvíc, a vždyť i tyto radostné chvíle jsou okamžiky, které si člověk z dětství pamatuje nejlépe.
O jako OCHRANA. Nejen radost, ale i ochrana je velmi důležitá. Pocit bezpečí a ochrany je v rodinách nejsilnější. I malé dítě se cítí nejbezpečněji za máminou sukní.
D jako DRUŽNOST. Nikdo není rád sám, a proto je zde vždycky rodina. Drží totiž pohromadě. Jen málokdy by nějakého člena odvrhla a zatratila. Láska dává sílu družnosti.
I jako INDIVIDUALITA. I když jsme jedna rodina, jsme každý úplně jiný. Máme sice "stejnou krev", ale každý jsme i přesto originál. Tak to bylo, je a bude.
N jako NĚHA. Tento cit cítí rodiče hlavně k malým dětem. Neznamená to však, že když ji velkým dětem neprojevují, že ji necítí.
A jako AUTORITA. Možná si to mnozí ani neuvědomí, ale je to jedna ze základních vlastností rodiny. Tak jako já ji cítím k rodičům, cítí ji i mí rodiče ke mně.

Slovo rodina neskrývá jen tyto tajemství. Má jich mnohem víc. Na ty však musí přijít každý sám. Zamyslet se však nad jejím významem by měl každý. Rodina je základ světa. Vždyť právě rodičům vděčíme za to, jak nás vychovali a čím jsme a čím budeme. Nestačí to jen říkat, ale také to dávat najevo láskou, upřímností a pro rodiče velmi cennou poslušností. Rodina pro mě vždy byla na prvním místě a doufám v to, že jednou i mé děti to budou cítit stejně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martina Bendová, 11.04.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
RodinaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­