ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 89x Prosím, ohodnoť práci

Rodina dříve a dnes

Při přečtení tohoto tématu slohové práce se mi před očima objeví zelená louka s hrajícími si dětmi a rodiči, pozorujíc je ze své chaloupky, jak dovádějí.
Kdybych chtěl v dnešní době tento "obrázek" někde zhlédnout, musel bych projít světa kraj.
Dnes místo krásně rozkvetlých luk a skotačících dětí vidím spíše "betonová velkoměsta" plná mladých teenagerů, kteří si pořád musí něco dokazovat.
Mé otázky k výchově dětí zní: Kde jsou ti lidé, kteří se mají rádi a musí si pomáhat? Je to snad výchovou rodičů? Ano, je. Podle mého, všechno začíná a končí u rodičů. Děti potřebují péči nejen když jsou malé, ale i při jejich dospívání, ba někdy i ve stáří. V dnešní "rychlé" době spoustu rodičů nezajímá jejich dítě, ale pečují jen sami o sebe. Konverzace mezi rodičem a dítětem je takřka umělecký výkon a vypadá často asi takto: "Kdes byl Karle? - Venku. - Mami dej mi peníze!" Jak syn dostane to, co chce, ihned zmizí z baráku a rodič je rád, že má klid.
Toto je typický příklad, jak by to nemělo, ale bohužel vypadá v některých domácnostech.
Dříve byly děti rodičům za vše vděční, uměly za všechno děkovat i prosit. Hlavní vliv měli na děti jejich rodiče, kteří měli zájem se o ně starat, pečovat a hrát si s nimi. Bylo to dáno i tím, že chasa musela pomáhat na rodinných polích a statcích. Při vykonávaných pracích byl navázán rozhovor, který je velmi důležitý pro získání dětské duše.
Závěrem si myslím, že dřívější "staročeská" rodina by se měla stát vzorem pro současnou společnost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rodina dříve a dnesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)