ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.61
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Reality show

V poslední době se z televizními pořady typu reality show roztrh pytel. Zejména v závěru loňského roku sledoval národ hned tři: Velkého bratra, Vyvolené a Výměnu manželek. Pro Čechy a Češky to byl nový, neokoukaný typ zábavy. Co je smyslem takové podívané? Pro televizi jednoznačně komerční úspěch, který se měří koláčem sledovanosti, zisky z reklam a z diváckých SMS, Televize nám hlásá, že ukazuje životy a příběhy obyčejných lidí jako jsme my všichni. Ve skutečnosti jsou ovšem pečlivě vybíráni jedinci s extrémními psychickými vlastnostmi a s netypickými životními osudy, což se projevuje i v jejich chování a jednání. Také úkoly jsou obyvatelům šity na míru tak, aby se vytvořila atmosféra konfrontace, napětí, vášní. To diváky zajímá - kdo s kým, kdo proti komu. Vyhrocené emoce, slzy, pláč. Diváci se rozčilují, nadávají a radí ze svých obýváků. Druhý den s kolegy v práci, u kadeřníka i v obchodě probírají zasvěceně své televizní hrdiny.
Přiznám se, že i já jsem se nechala strhnout reality-mánií a každý den v 19.45 s nedočkavostí zapínala Primu. Prožívala jsem vyhrocené emoce, hádky a nálady Vyvolených. Sledovala jsem, jak reagují, hodnotila jsem jejich chování a přemýšlela o tom, jak bych se v té či oné situaci zachovala. Leccos jsem se i dozvěděla, o čem jsem neměla dřív ani tušení: o lidských problémech, vztazích , životě homosexuálů a podobně. Z tohoto pohledu to bylo pro mě přínosné. Další řada pořadu Vyvolení, která je nyní v běhu, mě nezaujala vůbec. Po 15 minutách sledování života ve vile jsem uznala, že je to jen ztráta času. Už jsem se k tomuto pořadu nevrátila.
To ovšem neznamená, že jsem zavrhla jakoukoli televizní reality show. Ale spíš bych se chtěla podívat na "reality" než na "show". V případě Vyvolených druhé řady jsem si rychle utvořila názor, že jsou tam jen "šoumeni", kteří pouze přehrávají pro kamery ve snaze zaujmout diváky svými extrémními kousky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hanah, 10.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Reality showMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­