ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Půjčkový kolotoč

Koukám na televizi a každá druhá reklama je na nějakou finanční půjčku. Zrovna tak na internetu. Z každé strany do nás hustí, abychom si půjčili peníze. Je sice fajn, že si můžeme půjčit 100 000 Kč a měsíčně budeme splácet "jen" 1 900 Kč, ale většina lidí si nepřečte informaci, kolik takových měsíců budou tuto částku vlastně věřiteli skutečně vracet, nebo v reklamě pro jistotu není ani uvedena. To jsou pak všechny takové půjčky výhodné a hned si každý nějaký ten peníz půjčí, aby měl na tu vytouženou dovolenou nebo na vánoční dárky.
Dalším trikem bank je slogan: "Půjčte si nyní na vánoční dárky a splácet začněte až v lednu!" Mnohdy klient zapomene, že má na začátku roku něco začít platit a banka se raději připomene například až za půl roku, kdy už ale klientovi naroste velké penále.

Ovšem nejlepší jsou ty reklamy, ve kterých nabádají člověka, jenž už nějaký ten úvěr má, aby si vzal další a ten současný tím splatil. To je vytloukání klínu klínem! Ti lidé si snad myslí, že se to tím vyřeší!? Sice zaplatí jeden dluh, ale zároveň si udělají další a ještě větší. Někteří to takto dělají stále dokola a dokola.

Jako nejabsurdnější mi přijdou půjčky na již zmiňované dovolené nebo dárky. Než aby člověk spadl do dluhové pasti, je lepší, když si zahraniční dovolenou nebo nákladné dárky odpustí, nebo si na ně postupem času našetří.

Naopak smysluplné jsou hypotéky na bydlení. Investované peníze neztrácejí hodnotu, protože jsou uložené do nemovitosti.

Banky se neustále snaží získat naši přízeň kupříkladu tím, že nám údajně vrátí naši poslední splátku. Jenomže pravda je taková, že původní půjčenou částku jsme už několikrát přeplatili, takže na tom vlastně nic nevyděláme.

Mohla bych jmenovat ještě spoustu dalších fíglů, jež banky zkouší na své klienty, ale nejlepší bude, když si každý půjčku několikrát pořádně promyslí a sám uzná, na co je vhodné si půjčit a co už je jen zbytečný nadstandard, na který si může raději našetřit. Vždyť všechno nemusíme mít hned!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veru98, 30.10.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Půjčkový kolotočMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­