ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 934x Prosím, ohodnoť práci

Proč zapomínat

Kdybych nezapomínal, asi bych nemohl vypracovat právě tuhle úvahu na téma "Proč zapomínat".
A protože člověk není neomylný, tak se mu může někdy přihodit nějaká ta malinkatá chybička, jako třeba zapomenout. Ale pokud někdo zapomíná pořád a něco, není to asi jen malinkatá chybička ale nějaký zásadní problém. A právě tyhle problémy by se měly řešit, aby se nejen neopakovaly, ale aby potom neomezovaly člověka v jeho životě. Ale jak? A proč? Jak, to nevím, ale každý, kdo zapomíná, by to měl asi vědět a tenhle problém vyřešit dřív než na to zapomene. A proč, no proto aby už nezapomínal a neomezoval tak svůj vlastní ale i cizí život.
Každý z nás zapomíná, někdo víc a někdo míň. Jestli zapomene žák, není to tak hrozné, jako když zapomene herec před jevištěm plným lidí, kteří ho sledují. Někdy zapomene učitel, žák, obyčejný člověk a někdy třeba již už zmiňovaný herec. Když už tohle "okno", jak se říká tomuhle výpadku paměti, někdo dostane, měl by se slušně omluvit a pokračovat dál a nebo improvizovat. A my ostatní bychom se mu neměli smát, ale právě naopak mu pomoci, protože by se nám určitě nelíbilo, kdyby se nám někdo vysmál, že jsme také něco zapomněli.
Zapomínat je lidské a my snad lidmi pořád jsme a nadále taky zůstaneme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ybbs, 19.05.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proč zapomínatMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­