ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 185x Prosím, ohodnoť práci

Proč se děti dostávají do problémů?


OSNOVA:

1. Úvod
2. Rodina
3. Konflikt mezi starší a mladší generací
4. "Mé" životní období

Proč se děti dostávají do problémů? Složitá otázka. A na složitou otázku nemůže existovat jednoduchá odpověď. Záleží na tom, zda se na tuto problematiku podíváme z pozice dítěte z mateřské školy, dospívajícího puberťáka nebo studenta střední školy, který záhy přeskočí hranici dospělosti, ovšem někde v hlouby duše zůstává stále dítětem. Jelikož já jsem žákyní deváté třídy, mám na tuto otázku svůj osobní vyhraněný názor, ostatně jako většina mých kamarádů, vrstevníků. Proč se dostáváme do problémů?

Rodiče, škola... Ovlivňují náš život, ale proč? Snad nemáme svou hlavu? Zajímavé, doteď mi to nevadilo, ale čím jsem starší, tím mi to začíná víc lézt na nervy. Na jednu stranu mám pocit, že jsem téměř dospělá, ale v opozici je tu však stále moje jistota chytnout se máminy sukně. Můžu za mamkou nebo za tátou kdykoli a s čímkoli přijít a promluvit si o mých problémech. Nikdy mě neodbyli větou "Teď ne!" nebo "Mám moc práce!", jak to v některých rodinách bývá. Myslím, že právě rodinné zázemí a "teplo domova" je to, co některým dětem chybí. Mně tato jistota připadá jako samozřejmost, ale mám kamarádku, která by dala nevím co, kdyby měla rodinu jako já. Její rodiče se ve zlém rozešli, matka se poté stala alkoholičkou a o svou dceru jaksi ztratila zájem. To je mé první já, kdy starost dospělých chápu. Ale co to druhé? Proč mě rodiče nechtějí pustit v noci ven, proč mají učitelé pořád nesmyslné připomínky, proč se musím učit, proč, proč, proč?? A ještě k tomu si všichni myslí, že mají pravdu. Vždycky. I když ji nemají. Nebo je to jen můj dojem?

A problém je na světě - ten nejčastější - konflikt mezi starší generací a tou mojí: "dětsko-dospělou". Ale mi nikdy nemůžeme vyhrát. Teď už to vím. Oni budou mít vždycky pravdu, protože mají více zkušeností. Domnívám se, že právě z toho pramení i další problémy. Když si nerozumíme s rodiči, dostáváme se do izolace se svými vrstevníky a zkoušíme věci, které těm otravným dospělákům nejvíce vadí - kouření a alkohol jsou na denním pořádku. Ale proč to vlastně děláme? Snad "natruc"? Jen proto, že to zkrátka chceme zkusit nebo chceme zapadnout do party? Jestliže se zeptáte kuřáka, proč kouří, většinou vám nedokáže ani odpovědět. Vždyť každý si tím prošel, ale záleží na každém, jakou se dá cestou.

Všechna životní období mají svá pro a proti, každé je plné problémů. A možná právě to "mé" je to nejtěžší. Člověk už není dítě a hledá sám sebe, svoje místo na zemi. A to se pochopitelně nemůže obejít bez problémů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ajka, 01.08.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proč se děti dostávají do problémů?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­