ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 68x Prosím, ohodnoť práci

Problém euthanasie

Říká se, že světu vládnou lidé. Ale ani člověk nedokáže zastavit všechno. Nedokáže zabránit počasí, aby produkovalo deště. Nedokáže zabránit Zemi, aby se točila kolem Slunce. Nedokáže zabránit času, aby plynul. A nedokáže ani zastavit věčné umírání lidí. Co je vlastně údělem člověka? Proč vlastně žijeme? Na každou z těchto otázek existují tisíce odpovědí, ale která z nich je správná?
Vždyť ani zákon nezabrání smrti. Lidé se rodí a zase umírají. A tento životní vodopád, na jehož začátku se narodíme a konci umíráme, se nikdy nezastaví. Nemůžeme ovlivnit kdy, kde a komu se narodíme, ale můžeme si do jisté míry vybrat, kdy zemřeme. Úvahami o smrti se lidstvo zabývalo již ve velice dávné minulosti. Názory na ni se mění. S každým novým dnem, měsícem i rokem se na ni díváme jinak. Náš stát zakazuje dobrovolnou smrt i umírajícímu. Ale je to tak správně? Myslím, že člověk má právo rozhodnout se, kdy a kde zemře. Můžeme mu v umírání ulehčit, ztlumit jeho bolest, ale uzdravit ho nemůžeme a usmrtit také ne. Dostaneme se do místnosti se zamčenými dveřmi, od nichž nemáme klíč. Ten má totiž někdo jiný - smrt.
Čas ale běží, mění se lidé, mění se jejich činy, mění se zákony. Ale to, co se nikdy nezmění, je lidská smrtelnost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Misa Z, 28.04.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Problém euthanasieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­