ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.68
Hodnoceno: 77x Prosím, ohodnoť práci

Příroda a její ochrana

Je mnoho způsobů, jak chránit a zachovat naši matku přírodu. Většina je velmi prostá a jednoduchá, ale očividně pro značnou část lidstva velice náročná.
Jaký je problém třídit odpad? Copak je složité oddělit papíry, plasty a sklo od ostatního? Tyto materiály jsou recyklovatelné, to znamená, že se dají znovu využít. Počet popelnic na tříděný odpad stále roste, takže jsou čím dál tím víc dostupné. Pokud se jedná o elektroodpad, ten je dobré odvézt do sběrných dvorů. Tam můžete odvézt klidně i jiné, recyklovatelné materiály. Ve volné přírodě se jen tak něco nerozloží, třeba taková obyčejná igelitová taška se může rozkládat až 30 let, nedopalky od cigaret 20 let a sklo se samovolně nerozloží vůbec... To je přece hrozné, není tedy lepší to hodit do příslušné popelnice? Já myslím že určitě ano. Kdybyste náhodou zrovna nenarazili na popelnici, tak malých zelených odpadkových košů máme taktéž spoustu. S tím také souvisí například neodhazování odpadu mimo tyto určené nádoby. Jak jsem již zmínila, vše se rozkládá velmi dlouho a nejenže to škodí, ale nevypadá to ani vůbec hezky.
Další věc, která značně přispívá k poškozování planety, je kácení lesů a pralesů, zejména těch tropických deštných pralesů. Ne nadarmo se jim říká "plíce Země". Všichni jsou si vědomi toho, že lidé potřebují kyslík, ale i přesto si dovolí vykácet část těchto lesů. Proč? Za vším jsou peníze a byznys. Ano, je potřeba dřevo na nábytek nebo papír, ale když už, tak snad by mohli za to, co vykácí, zasadit nové stromky.
Další, co též nepřispívá k dobru naší flóry, je zamořování ovzduší. Auta, továrny a podobně, to vše produkuje škodlivé plyny, které by člověk dýchat vůbec neměl. Není to zdravé. Ale tohle je o lidech, někteří jsou soudní a autem se přepravují minimálně a raději využijí městské hromadné dopravy. Někdo by mohl říct, že autobus také produkuje nějaké ty plyny, ale jde o to, že ten autobus přepraví mnohem více osob než jedno auto. Jeden autobus je průměrně schopen vést 100 osob, zatímco auto maximálně 7. Rozdíl, že? Nechtěla bych se dožít dne, kdy se tady na Zemi budeme plazit v odpadcích a nebudeme moci dýchat. Doufejme tedy, že tomu tak nebude.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Heraxida, 04.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Příroda a její ochranaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­