ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 63x Prosím, ohodnoť práci

Před spaním

Ležím zachumlaná v péřové peřině a očima prozkoumávám všudypřítomnou tmu. Poznávám tmavé obrysy mně tolik známých předmětů a vychutnávám si to krásné ticho. Jediným narušitelem absolutní tmy je malinké červené světýlko, které mi oznamuje, že kabel od rádia je stále v zásuvce. Jsem líná vstát z postele a udělat těch pár kroků, protože v hlavě se mi honí milióny myšlenek. Jedna však je silnější než ostatní a tak se jí zaobírám nejvíc…
Co jsem vlastně za člověka? Jakou roli hraji ve světě plném lidí mně podobných? Co mám udělat, abych byla jiná než ostatní, ale nevystupovala z řady? Kolik žije na světě lidí s přáním něco znamenat, dokázat, že právě oni jsou ti nejlepší ze všech, ochotni riskovat pro změnu? Změna, která nebude vidět, ale oni ji budou cítit uvnitř sebe samých. Sebezdokonalování? Pocit důvěry v samu sebe? Nezkrotnou touhou vyhnout se překážkám a být volná? Rozeběhnou se do davu lidí a vykřičet svá nejtajnější přání a touhy? Zbavit se bolesti a utrpení, které svírá každého, kdo ukrývá nějaké tajemství. Jak najít lásku? Člověka, který mě bude chápat a rozumět?. Bude mě podporovat a pomáhat mi dosáhnout mých cílů?
A co přátelé? Mám nějaké? Myslím tím ty opravdové, ty ,kteří se mnou půjdou rozbíjet kameny, až si budu připadat jako zavřená za zdí. Ty, co se za mě postaví, až to budu potřebovat. Ty, kteří se mnou skočí do propasti života. Prožijí se mnou příjemné i stinné stránky knihy jménem Život. Budou mým druhým já? Budu jim věřit a oni zase mně? A co škola? Může o své budoucnosti rozhodovat patnáctiletý člověk? Je si vědom všech nástrah a překážek? Má možnost rozhodnout se správně?
Na tyto otázky je těžké najít tu správnou odpověď. Ale než se k ní dostanu, usínám...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: senzace, 26.02.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Před spanímMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­