ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.57
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Pravda

Není nic neobvyklého, že se lidé přou o to, kdo z nich má pravdu. Každý je přitom přesvědčen, že právě on ji má. Má-li každý člověk svou pravdu, pak je tolik pravd, kolik je lidí, ale to je totéž, jako by žádná pravda neexistovala.

Z jiného pohledu může většina věřit, že má v něčem pravdu, ale to není samo o sobě rozhodující. Uvedu příklad hokejových fanoušků, kteří jsou přesvědčeni, že padl gól. Zda mají pravdu teprve prokáže videozáznam, na kterém rozhodčí uvidí, zda puk přešel brankovou čáru.

To, co člověk míní nebo co si myslí, nemusí být pravdivé. Pouhé lidské subjektivní mínění není kritériem pravdy, protože z vlastní zkušenosti dobře víme, jak moc se může každý člověk mýlit.

Člověk ani celé lidstvo nemají vliv na pravdu přírodních zákonů, protože ty jsou na nich nezávislé a jednotlivec ani všichni lidé je nemohou změnit.
Neumím si představit, že by lidé mohli měnit rychlost světla nebo zpomalovat gravitaci padajících kamenů. Při současném stavu poznání to není možné. Přitom v minulosti by lidé nevěřili při pohledu na dopravní letadlo, že něco tak velikého a těžkého může vzlétnout. Takže lidské poznání nás vede pořád dopředu a jsou před námi jistě velká překvapení.
Co dnes pravda být nemůže, tak za pár století...?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: rk66, 09.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
PravdaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­