ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.56
Hodnoceno: 54x Prosím, ohodnoť práci

Pravda

Není nic neobvyklého, že se lidé přou o to, kdo z nich má pravdu. Každý je přitom přesvědčen, že právě on ji má. Má-li každý člověk svou pravdu, pak je tolik pravd, kolik je lidí, ale to je totéž, jako by žádná pravda neexistovala.

Z jiného pohledu může většina věřit, že má v něčem pravdu, ale to není samo o sobě rozhodující. Uvedu příklad hokejových fanoušků, kteří jsou přesvědčeni, že padl gól. Zda mají pravdu teprve prokáže videozáznam, na kterém rozhodčí uvidí, zda puk přešel brankovou čáru.

To, co člověk míní nebo co si myslí, nemusí být pravdivé. Pouhé lidské subjektivní mínění není kritériem pravdy, protože z vlastní zkušenosti dobře víme, jak moc se může každý člověk mýlit.

Člověk ani celé lidstvo nemají vliv na pravdu přírodních zákonů, protože ty jsou na nich nezávislé a jednotlivec ani všichni lidé je nemohou změnit.
Neumím si představit, že by lidé mohli měnit rychlost světla nebo zpomalovat gravitaci padajících kamenů. Při současném stavu poznání to není možné. Přitom v minulosti by lidé nevěřili při pohledu na dopravní letadlo, že něco tak velikého a těžkého může vzlétnout. Takže lidské poznání nás vede pořád dopředu a jsou před námi jistě velká překvapení.
Co dnes pravda být nemůže, tak za pár století...?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PravdaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)