ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 127x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství a láska

Nad otázkou, co pro mě znamená přátelství a láska, se není lehké zamyslet. Z určitého hlediska jsou tyto city celý můj život. Jen si představte dětství bez přátel. Líbilo by se snad někomu hrávat si na pískovišti sám nebo sedět zavřený doma? Nemohli byste na nikoho myslet, jak se má, co asi dělá. Neznali byste pocit, že je tu na světě s vámi člověk, který vás má rád a záleží mu na vás. Jsou však i výjimky. Lidé, kteří slovo přítel neznají a k životu jim nechybí. Mezi ně já nepatřím.
Už od malička jsem obklopena kamarády. Mám je všechny nesmírně moc ráda a celý život na ně budu myslet. Bez nich si život nedovedu představit. Bez nich bych nebyla nic. Vždyť jsou to oni, kteří znají má tajemství, znají mě snad i lépe než rodiče. Když mi je nejhůř a trápím se, vzpomenu si na některé z mých bližších přátel a je mi lépe. Dokáží mi pomoci i v těch nejhorších situacích. Rozumí mi, důvěřují mi, naslouchají mi a to je pro mě v životě důležité. Je pravda, že se s kamrádkou či kamarádem někdy pohádáme, neshodnem se. Občas mi zalžou, podvedou mě. Ale to vše čas odnese a já dokážu odpustit.
Avšak existuje něco, co dokáže přátelství rozbít na měsíce, roky. Jen puhý cit, láska. Moc dobře znám situace, kdy se mezi dvě nejlepší kamarádky připlete kluk. To je pak přátelství rázem pryč, ani nevíte jak. Najednou všechny krásné prožité chvíle s kamarádkou jdou stranou a vy v ní vydíte zrádkyni, jen tu nejhorší. Převládne nenávist a každá se snaží před chlapcem házet špínu na tu druhou. Je to zvláštní, že láska dokáže rozbít několikaleté přátelství ze dne na den. Ať by byl vztah pevnější jakkoliv, vždy ho láska přelomí. Už jen proto si myslím, že láska je v některé části života důležitější než přátelství. Tuto myšlenku už mi mnoho lidí vyvracelo a tvrdilo, že přátelství je přece důležitější. Ale to je podle mě hloupost. Kamarádka nebude ta, která vás bude milovat, neprožijete s ní nádherné chvíle, nebudete s ní mít děti a žít život. A taky bez lásky byste nikdy nepoznali, jak chutná věčnost, odloučení od milované osoby. Jak umí být svět černý a temný. Není to nic příjemného, ale k první lásce toto trápení patří.
Další způsob, jak se dá přátelství rozbít láskou, je, když puhé přátelství mezi dívkou a chlapcem začne přerůstat v něco víc, v lásku. Ale to jen u jednoho z nich. Jeden chce zůstat jen u přátelství, druhý se zamiloval a chce něco víc. Většinou to končí ztroskotáním přátelství. Přestanou si rozumět, už se nestýkají jako dřív a nemají si co říct. Přitom se oba mají rádi a doufají, že snad někdy budou opět dobrými přáteli jako dřív. Ale až později, až ten jeden zapomene na lásku. A budou k sobě cítit to stejné, jen přátelství.
I já se v dnešních dnech nacházím v nějakém tom čekání. Už je to měsíc a půl, co se mi přátelství s kamarádem zhroutilo jen skrz lásku, chtěla jsem něco, co mi dát bohužel nemohl. Oba nás to mrzí a já doufám, že se to zase časem spraví. Život už je takový a jeho hořkost jsem si okusit jednou musela. Ale vždyť tu přeci mám přátele, kteří mě tu podrží, dokud pro mě svět nebude zase růžový a pohodový.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika (Sellys), 08.05.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství a láskaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­