ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.12
Hodnoceno: 296x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství (2)

Co to vlastně znamená přátelství? Většina z nás si asi představí dva lidi, kteří si jsou velice blízcí, cítí k sobě náklonnost, vzájemně se podporují a nesmí jim chybět aspoň kapka tolerance. Ten zbytek asi namítne – a většinou to budou lidé, kteří s tím mají své zkušenosti – že pravé přátelství prostě neexistuje. Pro přítele či kamaráda jste pouze loutka, se kterou si hraje, kterou využívá, když se mu to hodí, a jakmile se k němu otočíte zády, začne vás pomlouvat.
Já se však domnívám, že tihle lidé prostě nemají ani tušení, co to znamená mít přítele. Co přátelství obnáší, může říct jedině člověk, který už přítele měl. Jedině on může říct, jaké to je, když se můžete příteli vyzpovídat a on vám pomůže nebo když vy pomůžete jemu.
Co se mě týče, myslím si, že přátelství není jen vztah mezi dvěma lidmi. Je to jako když se mezi vámi utvoří křehké pouto, které se dá tak snadno zničit. A když se to stane, cítíte se, jako by vás někdo rval na kusy. Ale nemám s tím prozatím žádné zkušenosti.
Mám, měl jsem, nebo budu mít přítele? Každý z nás už si tuhle otázku jistě položil. Mě obvykle napadá, když se cítím osaměle a je mi smutno. Proto si myslím, že každý by měl mít svého nejlepšího přítele, o kterého by se mohl opřít, říct mu své starosti a který by mu pomohl ze samoty. A tímhle přítelem nemusí být jen člověk.
Netvrdím, že v některých chvílích života není nad to být sám. V takových chvílích můžete v klidu přemýšlet a uvědomit si sebe sama. Každý potřebuje svůj ostrůvek klidu, na kterém si může odpočinout od ruchu všedního dne. Ale nikdo by na něm neměl zůstávat příliš dlouho, protože samota a odloučení od ostatních živých bytostí je strašné a nikdo z nás by to neměl poznat.
Proto si musíme najít svého přítele, i když to může být, podle mého názoru, velice zdlouhavé a namáhavé hledání, protože v dnešní době se stále více vyskytuje případ loutky a poznat ho není jednoduché. Ale na každého z nás tam někde ve světě jistě někdo čeká a také nás hledá. A i když se nám to může zdát jako malým človíčkům v tak obrovském světě jako úkol na celý život, naše hledání bude nakonec určitě úspěšné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petra Kokorová, 07.09.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­