ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.64
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství (13)

Je krásné, jak se postoj člověka k přátelství v průběhu života mění. Ve školce jsme se obklopovali spoustou kamarádů, v průběhu dospívání si své přátele řadíme do pomyslných kategorií a opravdu u těla si držíme jen ty nejbližší, mnohá kamarádství z dětství upadají...
Zamysleme se, kolik nám blízkých lidí známe opravdu od útlého dětství? Moc jich není, já napočítala dva. Vlastně ani nevím, proč se lidé, s nimiž jsme si dřív tak rozuměli, z našeho života vytrácí.

Co pro mne tedy znamená přátelství? Především chci podotknout rozdíl mezi kamarádstvím a přátelstvím.
Kamarád je pro mě téměř každý, koho aspoň malinko znám, s kým jsem prohodila pár slov na školní chodbě nebo třeba ve výtahu. Starověký řecký filozof Seneca to krásně vystihl: "Mám mnoho kamarádů, na které se mohu obrátit, když nic nepotřebuji." Takový člověk je pro mě kamarádem.
A kdo je pro mě přítel? Opravdových přátel mám malinko, dali by se spočítat na prstech jedné ruky. Přítel je někdo, na koho se můžeme spolehnout. Někdo, kdo za vámi přijde a obejme vás, když zrovna oplakáváte čerstvě ukončený vztah. Někdo, kdo vám podá pomocnou ruku, když už nemáte sílu jít dál.

Ptáte se mne, jestli existuje přátelství, opravdové přátelství, mezi dívkou a chlapcem? Myslím, že ano. Přátelství je jako láska, pokud je opravdové, nezáleží na tom, jestli je mezi opačnými pohlavími, dvěma děvčaty nebo dvěma chlapci.

Přítel za tebe neudělá práci ani životní rozhodnutí. Může tě ale podpořit, říct "jen dál se snaž, vždyť na to máš." Že je vám to povědomé? Ano, vždyť "pár přátel stačí mít, co uměj' za to vzít..."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niels, 02.03.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství (13)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­