ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.94
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství (11)

Chtěla bych se zamyslet nad slovem přátelství.

Podle mě je mezi přátelstvím a kamarádstvím menší rozdíl. Kamaráda může mít každý, ale najít přítele, pravého přítele, který vás nezradí a vždy bude stát při vás, je těžké.

Kamarádství se tvoří už v předškolním věku. Ale takové kamarádství je většinou odsouzeno k zániku, protože poté, co děti nastoupí do školy, do jiného kolektivu, najdou si i jiné kamarády. A čím je člověk starší a mění se mu koníčky, záliby, změní se mu i kamarádi. A právě zde vznikají přátelství, která mohou trvat i do pozdního věku.

Můj názor je takový, že přátelství je nejsilnější pouto, které může mezi dvěma lidmi vzniknout. Ale i ta musí občas procházet těžkými zkouškami, jako jsou pomluvy, hádky a tak dále. A když tohle vaše přátelství ustojí, neznamená to jen, že máte velmi silné přátelství, ale i to, že se každou další zkouškou stává silnější a silnější.
Myslím, že pro získání perfektního přátelství je potřeba začít vidět osoby kolem sebe takové, jaké jsou, se všemi jejich chybami. Protože nikdo přece není dokonalý, ale dokonalé přátelství mít můžeme. Vždyť, kdo by nechtěl mít kolem sebe člověka, jemuž se může vypovídat, který mu pomůže a který mu za každých okolností řekne "to bude dobré!"?

Život bez přátelství by byl jen černobílý. Takže si všichni važme toho, co máme, protože "přátelství je přece láska bez křídel." (George Gordon Byron)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství (11)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)