ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Práce od nás vzdaluje tři velká zla: nudu, neřest, nouzi

Když se řekne práce, tak si spousta lidí dokáže představit mnoho povolání. Každé malé dítě ví, že po škole bude muset jít do práce, pokud si s velkou dávkou štěstí nevybere pohádkový život, kdy nebude muset hnout ani prstem. Práce může být potěšení, nutnost nebo jen způsob jak zahnat nudu. Tím nemyslím pouze zaměstnání, ale i domácí práce.
Já osobně, když nemám co dělat a opravdu se hodně nudím, si vezmu vysavač, čistící prostředky, ...a začnu uklízet celý byt. Mám z toho potom lepší pocit. Při práci většinou zapomínáte na všední problémy, nesoustředíte se tak na věci, které vás trápí.
Ne každý má tyhle úkony rád, a tak vymýšlejí různé hlouposti jak se zabavit. Z nudy většinou vzniknou nápady, které se slušným chováním nemají mnohdy moc společného. Mladí lidé poslední dobou raději navštěvují noční podniky a z nicnedělání se opíjí a tropí hlouposti. Co jiného také mají dělat? Komu by se chtělo dobrovolně dělat domácí práce, chodit do zaměstnání či někomu jen tak pomáhat.
Já pracuji brigádně po škole. Nemusím nutně chodit do práce, ale zabíjím tak čas. Mou slabostí vždy bylo, když mohu někomu dát nějaký dárek, a být po té finanční stránce aspoň z poloviny soběstačná.
Bohužel je pravdou, že lidé nechodí do práce proto, že je baví jako například mě, ale aby uživili svou rodinu, zaplatili nájem či si mohli dopřát nějakou vymoženost. Také záleží na tom, kdo jaké povolání vykonává. Prodavačka se jistě musí snažit mnohem více, aby něco vydělala, než nějaký podnikatel, za kterého práci stejně dělá někdo jiný.
V úvodním citátu se píše, že práce od nás vzdaluje nudu, neřest a nouzi. Podle mě i ta práce se může stát neřestí či dokonce nemocí. Kvůli práci lidé nemají čas na rodinu, věnovat se svým koníčkům či si pořádně odpočinout. U hodně prací stresovaných lidí se může vyvynout i workoholismus.
Tak jak to tedy je? Zapomínáte při práci na problémy? Těší Vás? Zaháníte nudu? Nebo je to jako u drtivé většiny pouze povinnost?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: NittyK, 13.05.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Práce od nás vzdaluje tři velká zla: nudu, neřest, nouziMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­