ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Potřebujeme je všichni

OSNOVA:

I.a) Z pohledu biologie
II.a) Láska?
b) Peníze?
c) Faktory
III.a) Rozdílnost potřeb

Co potřebují všichni lidé bez rozdílu? Tato otázka evokuje představu toho, bez čeho lidé doopravdy nepřežijí. Často slýcháme někoho tvrdit, že nepřežije bez určitého člověka, věci nebo hodnoty. Pravdou ale je, že život by neměl dlouhé trvání bez vody, potravy, spánku, světla a tepla. Člověk se během svého pobytu na Zemi vyvinul ve vyspělejšího tvora než je zvíře, což někdy není na první pohled patrné. Nestačí mu již pouze věci, bez kterých by nepřežil, ale potřebuje okolnosti, které mu život zpříjemňují. Bez nich by již lidské bytí nebylo plnohodnotné a uspokojující.

"All you need is love," zpívali Beatles ve své stejnojmenné písni. Tento výrok je třeba brát s nadsázkou, přestože zní romanticky. V přírodě i ve společnosti je zakotven zvyk, že jedinec v určitém věku hledá partnera, se kterým by mohl zplodit potomky. Tomuto procesu se ale někteří lidé různými způsoby vymykají a lásku naleznou jinde.

První myšlenka materialistů bude jistě směřovat k penězům. Pro lidi žijící ve společnosti představují samozřejmost, ale potřebuje finance člověk, který bydlí stovky kilometrů od civilizace, k něčemu jinému než k podpálení ohně?

Potřeby člověka se mění v závislosti na fylogenetickém a ontogenetickém vývoji, na jeho psychice, názorech, povaze, náboženství a mnoha dalších faktorech. Z toho vyplývá, že jsou velmi individuální, a tak je možné říci, že společné potřeby každého člověka na Zemi pokryjí výše zmíněné položky nutné k přežití.

Myslím si, že mnoho lidí potřebuje místo, kam se mohou vrátit, člověka, kterému by se svěřili, svoje zájmy, cíle, motivaci a chyby, díky kterým postupují vpřed. Nebo také kartáček na zuby, oblíbené tričko a svoji pohodlnou postel. Lidé zkrátka potřebují to, co je učiní šťastnými.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 08.04.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Potřebujeme je všichniMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­