ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 119x Prosím, ohodnoť práci

Posmrtný život (2)

Co to vlastně je posmrtný život? Existuje vůbec něco takového? Či prostě jen zemřeme a dál nic víc nebudeme prožívat. Myslíte si, že po smrti následuje jan věčná tma? Já mám jiný názor. Stalo se vám někdy, že jste měli pocit, že tento okamžik jste už jednou prožili? Mně se tento pocit stal mnohokrát, a proto si myslím, že něco jako posmrtný život existuje. Při psaní mé úvahy mě napadla základní otázka ohledně člověka a smrti. Proč si člověk většinou nechce připustit, že po smrti nic není? Podle mého si lidé tuto skutečnost nepřipouští, aby se smrti ještě víc nebáli. Já osobně se smrti bojím, protože nevím, co mě čeká, ale vím že smrt jednou přijít musí, protože je přirozeným cyklem života. Myslíte si, že by se člověk mohl někdy něčeho bát, kdyby nevěděl, že jednoho dne umře? Mám pocit, že smrti se bojí každý, ale jak mohu vědět, co se honí hlavou sebevrahovi, jestli má strach nebo jestli je šťastný, že jde do lepšího světa. To nikdo neví, jak to doopravdy je. Jestli je pravda, že lidé kteří jsou v klinické smrti vidí tunel s bílým světlem na jeho konci a jestli za ním vůbec něco je a kdo ví třeba právě teď v mém hlubokém nevědomí probíhá spousta vzpomínek mého minulého života. Co pro vás znamená smrt a posmrtný život? Máte pocit, že někdo nebo něco ovlivňuje, co se stane po smrti? Je možné, aby existoval ráj nebo peklo? Toto je jediná otázka, kterou ihned zodpovím. A sice, že nevíme jestli existuje ráj, ale mnozí ví, že existuje peklo. Zřejmě jediný způsob jak jde zjistit, jestli něco takového jako ráj, peklo, světlo na konci tunelu a vůbec posmrtný život sám o sobě existuje, je smrt a ta vše spouští. Proto si myslím, že většina lidí žije tak, jak žije, bez ohledu na to, jestli smrt přijde nebo ne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Skebule, 02.12.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Posmrtný život (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­