ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.10
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Posedlost chtíčem

Právě to se totiž může v případě závislosti na sexu stát. Toužit, ale jen na chvíli a poté být zase poháněni chtíčem, který vás nutí hledat nové a nové partnery. Jako byste byli tím oslíkem, co mu mávají před očima mrkví a on jde a jde a jde...a nic jiného krom té oranžové pochoutky nevidí. Já sama sobě občas říkám, že jsem závislá na kofeinu. Jenže prakticky o nic nejde, vím to. Mám jen zkrátka ráda Café Latte, ale nestojím a nepodupávám nervozně nohou ve Starbucks ani vzteky nerozbíjím pouliční automaty na kávu (i když má ta obarvená voda ke kávě daleko).

Akutní závislost dneška - přiznejme si to - sex. Zářným příkladem, kam vás jeho nadprůměrná potřeba může až zavést, je světoznámý golfista Tiger Woods. Byla to právě zmiňovaná závislost na sexu, co ho svedla k opakovanému podvádění své manželky a z čeho se nakonec rozhodl léčit na jedné z prestižních amerických klinik.

Závislost vlastně znamená, že jste touhou po sexu doslova posedlí a postupně jí podřizujete celý svůj život. Nemyslíte na nic jiného, nesoustředíte se na nic jiného než na své uspokojení. Tak jako narkomanovi stačí zpočátku jedna dávka o víkendu, i vy si vystačíte s - říkejme tomu - občasnou nevěrou. Postupně ale chcete víc, že? Dvě, tři, čtyři dávky... Nakonec jich potřebujete několik denně. A stejně je to i s nutkáním si užívat. Pokud se nedokážete uspokojit "v doublu", masturbujete. Doma, v práci, na veřejných záchodcích. Svou závislostí si kompenzujeme něco, čeho se nám v běžném životě nedostává, nebo potlačujeme nějaký psychický blok. Většinou za to může problém z dětství, nadměrný stres, občas také nuda, kterou nedokážeme zahnat jiným, užitečným způsobem. Nevěra a další sexuální "extempore" pak v hlavě rozjíždí spirálu výčitek a jejich přebití novou zkušeností. Poznáváte se?

Vedle ztráty sebeúcty a partnera má sexuální závislost i další nebezpečná rizika. Co takové pohlavní nemoci? A nemusí jít hned o HIV. Dalším problémem může být nedůvěryhodnost lidí, kteří vás můžou znemožnit a později vás oškubat jako slepici.

Co tedy dělat? Dobrá zpráva je, že se závislost na sexu dá léčit. Podstatné ale je najít odvahu a důvod, proč takoví vlastně jste.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barbora Kempová, 08.05.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Posedlost chtíčemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­