ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.10
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Posedlost chtíčem

Právě to se totiž může v případě závislosti na sexu stát. Toužit, ale jen na chvíli a poté být zase poháněni chtíčem, který vás nutí hledat nové a nové partnery. Jako byste byli tím oslíkem, co mu mávají před očima mrkví a on jde a jde a jde...a nic jiného krom té oranžové pochoutky nevidí. Já sama sobě občas říkám, že jsem závislá na kofeinu. Jenže prakticky o nic nejde, vím to. Mám jen zkrátka ráda Café Latte, ale nestojím a nepodupávám nervozně nohou ve Starbucks ani vzteky nerozbíjím pouliční automaty na kávu (i když má ta obarvená voda ke kávě daleko).

Akutní závislost dneška - přiznejme si to - sex. Zářným příkladem, kam vás jeho nadprůměrná potřeba může až zavést, je světoznámý golfista Tiger Woods. Byla to právě zmiňovaná závislost na sexu, co ho svedla k opakovanému podvádění své manželky a z čeho se nakonec rozhodl léčit na jedné z prestižních amerických klinik.

Závislost vlastně znamená, že jste touhou po sexu doslova posedlí a postupně jí podřizujete celý svůj život. Nemyslíte na nic jiného, nesoustředíte se na nic jiného než na své uspokojení. Tak jako narkomanovi stačí zpočátku jedna dávka o víkendu, i vy si vystačíte s - říkejme tomu - občasnou nevěrou. Postupně ale chcete víc, že? Dvě, tři, čtyři dávky... Nakonec jich potřebujete několik denně. A stejně je to i s nutkáním si užívat. Pokud se nedokážete uspokojit "v doublu", masturbujete. Doma, v práci, na veřejných záchodcích. Svou závislostí si kompenzujeme něco, čeho se nám v běžném životě nedostává, nebo potlačujeme nějaký psychický blok. Většinou za to může problém z dětství, nadměrný stres, občas také nuda, kterou nedokážeme zahnat jiným, užitečným způsobem. Nevěra a další sexuální "extempore" pak v hlavě rozjíždí spirálu výčitek a jejich přebití novou zkušeností. Poznáváte se?

Vedle ztráty sebeúcty a partnera má sexuální závislost i další nebezpečná rizika. Co takové pohlavní nemoci? A nemusí jít hned o HIV. Dalším problémem může být nedůvěryhodnost lidí, kteří vás můžou znemožnit a později vás oškubat jako slepici.

Co tedy dělat? Dobrá zpráva je, že se závislost na sexu dá léčit. Podstatné ale je najít odvahu a důvod, proč takoví vlastně jste.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Posedlost chtíčemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)