ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.86
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Porod doma, nebo v nemocnici?

Většina nastávajících maminek si klade otázku, zda rodit doma, nebo v nemocnici. Která z těchto možností je však ta lepší?

V dnešní době je stále modernější rodit v pohodlí domova. A proč také ne? Vždyť již v dávné minulosti ženy rodily doma za přítomnosti takzvané porodní báby, která pomáhala rodičce přivést dítě na svět. Dítě bylo v mnoha případech silné a zdravé. Avšak v dnešní době nesmíme opomenout mnoho nových nemocí a rizik, jež mohou během porodu nastat.

Proto bych se více přiklonila k variantě rodit v nemocnici, kde je k dispozici speciální vybavení, vzdělaný personál a lékaři, kteří se dokáží vypořádat se všemi potížemi, jež mohou během porodu nastat. Možnost rodit doma bych zvažovala jen v případě přítomnosti specializovaného lékaře.
Ale teď na rovinu, kolik takový lékař stojí? Domnívám se, že nepůjde o levnou záležitost. Pokud však máte dostatek finančních prostředku, můžete rodit v pohodlí domova za přítomnosti lékaře, aniž byste se čehokoliv obávaly. Jestliže tyto finanční prostředky nemáte, doporučovala bych vám porod v nemocnici. Přeci jen jde o zdraví vaše i vašeho dítěte, a to byste měla zvážit.

Myslím si, že nelze jednoznačně určit, zda je lepší rodit doma, či v nemocnici, neboť každá žena má jiné potřeby. Já osobně bych raději rodila v nemocnici, protože je to takové tradičnější a méně náročnější. A jsem také zastáncem toho názoru, že nemocnice jsou dnes na takové úrovni, abychom se tam i během porodu cítily jako doma. Dokonce si můžeme požádat, aby byl u našeho porodu přítomen náš partner. Je jen na vás, jakou možnost si zvolíte, jen si uvědomte, že zdraví vaše a vašeho potomka by při rozhodování mělo být vždy na prvním místě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Effi, 02.10.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Porod doma, nebo v nemocnici?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­