ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.89
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Politika dnes

Zklamání z politiky je opravdu jedním ze stěžejních témat rozebíraných jak na Internetu, v televizních novinách, v tisku, tak i v běžné řeči všech generací. Ale volby, vláda a celkově politická situace v naší zemi by se měla dostat do podvědomí lidí, kteří zastávají jakékoli funkce.

Nevědomost obyvatel, články psané jedním mladým žurnalistou, které rozhodně nemohou být objektivní, a nepřesnost výpovědí podávaných na Internetu, to jsou přesně ty aspekty, které nás poté zavedou do situace těžce řešitelné. Neměli bychom všechnu špínu a vinu shazovat na lidi, které jsme si dříve za nějakým účelem zvolili, v tom lepším případě. Bohužel, jsou zde i tací, kteří volit vůbec nešli, o politickou situaci se nezajímali, ale později se ukázalo, že to byli oni, kdo do rozhovorů nejvíce zasahovali. 'Radili', nadávali a poškozovali jména osob, o kterých nic nevěděli, o případech, jež nikdy neslyšeli. Na tyto projevy bychom v žádném případě neměli jenom tak nahlížet a neřešit je. Později se dočítat v zahraničním tisku o skandálech a nepořádku v České republice není nikomu příjemné. Pokud jste se politice více nepřiblížili a nebyli jste vtaženi do jejího děje, sami nemůžete rozhodnout, co by bylo zrovna vhodné a co nikoli.

Politika je věc mezinárodní, věc, kterou by si lidé měli dlouho promýšlet a polemizovat nad ní. Nerozhodovat se čistě podle sympatií a názorů jiných. Generace starších by nás měly přesvědčit a poučit o poměrech, které zde vládly dříve. My naopak se máme snažit porozumět a dožadovat se zpráv z nynější politiky, nahlížet na situaci takovou, jaká doopravdy je. Zklamání se totiž u většiny lidí mění ve vztek a totální nepříčetnost jenom z důvodu, že nebyli s věcí plně obeznámeni.

V tento čas máme šanci znovu ukázat, co skutečně chceme a co očekáváme od voleb nastávajících. Snažit se předejít problémům a neodkládat záležitosti do doby, kdy na jejich realizaci bude příliš pozdě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Doležalová Barbora, 13.10.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Politika dnesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­